Niemiecka telewizja zrywa współpracę z Watersem – antysemitą

Niemiecka telewizja publiczna WDR odwołała swój udział w organizacji koncertu Rogera Watersa (dawniej z Pink Floyd), z powodu fali protestów przeciwko antyżydowskim poglądom muzyka.

Malca Goldstein-Wolf, żydowska aktywistka Kolonii, zainicjowała kampanię, która miała na celu uniemożliwienie WDR wykorzystania pieniędzy podatników na finansowanie osoby nienawidzącej Żydów. Powiedziała, że prezes sieci telewizyjnej z siedzibą w Kolonii, Tom Buhrow, pozwala na szerzenie antysemityzmu poprzez transmisję telewizyjną występu Watersa, który jest zagorzałym zwolennikiem kampanii BDS skierowanej przeciwko Izraelowi. Muzyk utrzymuje, że działa na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie, wielokrotnie jednak wykorzystywał antysemickie obrazy podczas swoich koncertów – na przykład nad sceną unosił się balon – świnia z namalowaną gwiazdą Dawida.

Buhrow odpowiedział na zarzuty Goldstein-Wolf: „Czuję, że słowa i argumenty cię nie przekonają tak, jak zdecydowane działanie. Współpraca w zakresie koncertu dobiegła końca”.

Goldstein-Wolf nawiązała również w petycji, pod którą zebrano 1500 podpisów, do skandalu związanego z początkową odmową przez WDR emisji filmu dokumentalnego o współczesnym europejskim antysemityzmie, jako dodatkowego dowodu na to, że WDR w dużej mierze nie ma pojęcia o współczesnej nienawiści do Żydów w Europie.

WDR początkowo chciała ocenzurować dokument „Wybrańcy i wykluczeni – nienawiść do Żydów”, którego produkcję zleciła, ale pod naciskami ze strony opinii publicznej, wyemitowała film. Według ekspertów i komentatorów badających antysemityzm, „Wybrańcy i wykluczeni – nienawiść do Żydów” jest powszechnie uważany za najważniejszy film dokumentalny na temat wszelkich form antysemityzmu, w tym tych sponsorowanych przez islamistów i przez BDS.

Francuska telewizja publiczna Arte odmówiła pokazania tego dokumentu.

Xsara na podstawie: http://www.jpost.com

Polecamy także: https://euroislam.pl/artysci-dla-palestyny-nick-cave-dla-izraela/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign