Niemieccy muzułmanie chcą upaństwowić swoje święta

Podczas święta Eid al Adha muzułmanie skladają ofiary ze zwierząt
| 27 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca społeczności muzułmańskiej w Niemczech Aiman Mazyek powiedział, że niemieccy muzułmanie powinni otrzymać dwa dni wolnego w roku od rządu wtedy, kiedy wypadają ważne dla nich święta religijne.

Pomysł ten został skrytkowany przez rządzącą partię Angeli Merkel CDU, Unię Chrzescijańsko-Demokratyczną.

Mazyek oświadczył na łamach regionalnej gazety „Westdeutsche Allgemeine Zeitung”, że zapewnienie niemieckim muzułmanom oficjalnych dni wolnych podczas ramadanu jak też podczas święta ofiarowania, kiedy to każdy ojciec rodziny składa w ofierze owcę, barana, wielbłąda lub krowę, byłoby „ważną oznaką integracji jak też podkreśliłoby wagę tolerancjii w społeczeństwie”. Mazyek, który jest przewodniczącym Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, dodał, że muzułmanie pracujący w sektorze usług publicznych, czyli na przykład w policji mogliby zastępować swoich kolegów podczas katolickich świąt, takich jak Wielkanoc.

Podczas święta Eid al Adha muzułmanie skladają ofiary ze zwierząt
Podczas święta Eid al Adha muzułmanie skladają ofiary ze zwierząt

Niemcy są czasem krytykowane za to, że tak naprawdę nie robią zbyt wiele, żeby zintegrować ze swoją czteromilionową muzułmańską społeczność pochodzenia głównie tureckiego. Jednak niektórzy niemieccy konserwatyści mówią, że muzułmanie jako goście w kraju mają obowiązek dostosowania się do chrześcijańskich tradycji i zwyczajów panujących w Niemczech.

Wolfgang Bosbach, wpływowy polityk CDU odrzucił żądanie Mazyeka mówiąc, że w Niemczech nigdy nie było islamskiej tradycji. Bosbach dodał, że święta religijne Niemiec odzwierciedlają chrześcijańskie dziedzictwo tego kraju. Inny polityk z CDU, Patrick Sensburg, wezwał Niemców do okazywania szacunku świętom chrześcijańskim, jak też proponuje ograniczenia dotyczące robienia zakupów w niedzielę. Również Guntram Schneider, minister spraw społecznych Westfalii z SPD, wyraził swoje obawy dotyczące ekonomicznych kosztów dla Niemiec w wypadku dania muzułmanom dwóch dni oficjalnych świąt.

 

Tłumaczenie KG; Źródło: http://www.thenational.ae

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook