Niemcy wydadzą na imigrantów ponad 220 mld euro w ciągu czterech lat

Refugees
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd niemiecki przewiduje, że w latach 2016-2020 łączne wydatki na uchodźców przekroczą 220 mld euro, z czego 94 miliardy to udział budżetu federalnego, a reszta to pieniądze landów.

„Der Spiegel” opublikował tekst poufnego dokumentu rządowego, który ma być pod koniec maja podstawą do negocjacji z krajami związkowymi na temat udziału budżetu federalnego w ich wydatkach.

Rząd przewiduje, że w ciągu pięciu lat przybędzie do Niemiec (a raczej – że tylu osobom zostanie udzielona zgoda na pobyt) 2,2 mln uchodźców, z tego w bieżącym roku 600 tys. W ubiegłym roku uchodźców i imigrantów przybyło ok. 1,3 mln, z czego mniej niż milion otrzymało zgodę na pobyt.

W przewidywanych kosztach w latach 2016-2020 są m.in.: zasiłki dla bezrobotnych, dodatki do czynszu – 26 mld euro; kursy językowe – 5,7 mld euro; pomoc w znajdywaniu pracy – 4,6 mld euro.

W tym roku budżet państwa ma łącznie wydać ok. 20,4 mld euro na uchodźców, w 2015 wydał 16 mld euro. Drugie tyle wydadzą kraje związkowe (landy); ich wydatki na uchodźców mają w tym roku wynieść 21 mld euro, a w 2020 aż 30 mld – są to koszty mieszkania i wyżywienia uchodźców.

W sumie w latach 2016-2020 wydatki rządu federalnego i rządów poszczególnych landów sięgną ok. 220 mld euro. Dla porównania: roczny budżet Polski to ok. 90 mld euro.

Raport zakłada, że po pięciu latach pobytu 55% uchodźców będzie pracować, co wydaje się przewidywaniem bardzo optymistycznym. W Szwecji po 15 latach pobytu dwie trzecie uchodźców nadal pozostaje na zasiłkach, według raportu szwedzkiego parlamentu.

Jeśli przewidywania dotyczące liczby uchodźców się potwierdzą, będzie to oznaczać wzrost liczby muzułmanów w Niemczech o ponad 3 miliony w ciągu 6 lat. Ich łączna liczba w 2020 sięgnie około 9 mln osób – co oznacza ponad 10% społeczeństwa, największy odsetek w krajach Unii. Wśród młodych ludzi liczba muzułmanów może sięgnąć 20-25%.

 

Grzegorz Lindenberg, na podst.:

http://www.reuters.com

http://www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook