Niemcy: Więzienie za krytykę islamu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecki blogger i aktywista polityczny Michael Stürzenberger został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 3,5 roku, za opublikowanie zdjęcia przedstawiającego współpracę nazistów z muftim Jerozolimy Aminem al-Husajnim.

Michael Stürzenberger na swoim bardzo popularnym, antyislamskim blogu Politically Incorrect zamieścił autentyczną fotografię muftiego witającego się z hitlerowcami w czasie II wojny światowej.

Sąd pierwszej instancji w Monachium skazał go za użycie symbolu zakazanej organizacji (chodzi o nazizm) do naruszenia godności religii i społeczności wyznaniowej, informuje Süddeutsche Zeitung.

Problem w tym, że w podobnym artykule na temat związków między nazizmem a islamem to właśnie Süddeutsche Zeitung posłużyło się tym samym zdjęciem. Stürzenberger w swoim komentarzu do tego artykułu napisał, że „islam jest faszystowską ideologią” i powołał się na książkę „Islamski faszyzm” autorstwa pochodzącego z Egiptu niemieckiego politologa Hameda Abdela-Samada.

Kontrowersyjny jest także fakt, że skazano go z paragrafu 86 niemieckiego kodeksu karnego, zakazującego propagowania symboli nazistowskich. Jednak podpunkt 3 tego paragrafu dopuszcza używanie tej symboliki w celach artystycznych, naukowych, edukacyjnych i historycznych.

„Wyrok nie został opublikowany i nie jest jeszcze prawomocny „, mówi Rebecca Schönenbach z niemieckiej organizacji „Veto! Für den Rechtsstaat e.V”. ” Możliwe, że sędzia zrzuciła z siebie odpowiedzialność przez wydanie wyroku, który może zostać podważony i sprawa zostanie przeniesiona do drugiej instancji”, tłumaczy Schönenbach. Stürzenberger zapowiada w wywiadzie z Super Expressem apelację.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jan Wójcik

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook