Niemcy: Muzułmanie mile widziani, pod warunkiem integracji

islamic_germany
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódcy czterech niemieckojęzycznych krajów oświadczyli w poniedziałek, że muzułmanie są mile widziani w ich krajach, tak długo jak uczą się języka i stosują się do lokalnych zwyczajów.

islamic_germanyPrezydenci: Niemiec – Christian Wulff, Austrii – Heinz Fischer i Szwajcarii – Doris Leuthard oraz przywódca Lichtensteinu – Książę Alois wypowiedzieli te uwagi pod koniec corocznego spotkania w niemieckiej Lubece.

Wulff w ubiegłym miesiącu wywołał burzę krytyki ze strony konserwatystów, twierdząc, że islam jest częścią Niemiec. W poniedziałek poparli go pozostali liderzy niemieckojęzycznego kwartetu. Powiedzieli też, że kraje te potrzebują imigrantów z ich umiejętnościami oraz jako osoby wnoszące wkład w system społecznego dobrobytu.
„Jednakże oczekujemy chęci dostosowania się do praw i zwyczajów kraju gościnnego. Obejmuje to też naukę języka,” powiedziała Leuthard.(jk)

Tłumaczył JW na podstawie http://www.monstersandcritics.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze