Nielegalne szkoły koraniczne w Bułgarii

Meczet w Aitos
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Śledztwo z użyciem ukrytej kamery, przeprowadzone przez bułgarską telewizję Nova, wykazało, że w niezarejestrowanych muzułmańskich szkołach oferowane są nieodpłatnie nauki Koranu.

Meczet w Aitos
Meczet w Aitos

Jak podaje stacja, dzieciom oferuje się tam miejsce do spania, jedzenie, ubranie oraz zajęcia religijne. Dodatkowo rodzicom proponuje się wysłanie swoich pociech do Turcji na dalszą, również bezpłatną, edukację. Wszystko to wydarza się bez wiedzy instytucji rządowych, włączając w to państwowe organa bezpieczeństwa i Agencję Ochrony Dzieci.

Prowadzenie burs i internatów, jak i świadczenie usług edukacyjnych dla dzieci jest w Bułgarii nielegalne bez wcześniejszego formalnego zgłoszenia i uzyskania zgody na podobną działalność.

Wyemitowany 7 września przez telewizję Nova materiał przedstawiał nielegalny internat muzułmański dla dzieci w Aitos, mieście położonym we wschodniej Bułgarii w prowincji Burgas. W informacji podano, że dzieci biorące udział w kursach koranicznych pochodziły z biednych rodzin. Nagranie z ukrytej kamery pokazuje imama wyjaśniającego funkcjonowanie internatu. Podający się za zainteresowanych rodziców dziennikarze natrafili jednak na pewne trudności, gdy chcieli obejrzeć lokal, ponieważ mężczyzna nalegał, żeby najpierw zobaczyć się z dzieckiem.

Podczas oficjalnego wywiadu z dziennikarzami, którzy się przedstawili jako reporterzy Novej, imam zaprzeczył, żeby taka działalność miała w ogóle miejsce.

Dziennikarka Veronika Dimitrova z Novej powiedziała, że przygotowanie raportu zajęło kilka miesięcy. Telewizja w ciągu następnych dni wyemitowała kolejne raporty o innych miejscach, w których odbywa się podobna, nielegalna działalność.

Jan Kowalsky na podst. www.balkaneu.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze