Netanjahu i Abbas „biorą się do roboty”

Netanjahu i Abbas
Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu (R) and President of the Palestinian Authority Mahmoud Abbas (L), meet for direct talks aimed at peace in the Middle East, at the State Department in Washington, 02 September 2010. EPA/JASON REED/POOL +++(c) dpa - Bildfunk+++
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Izraelski premier Benjamin Netanjahu i palestyński prezydent Mahmud Abbas „zaczęli się zmagać z głównymi kwestiami, które można rozwiązać tylko w bezpośrednich negocjacjach” – powiedziała sekretarz stanu USA Hillary Clinton. przed rozmowami w Jerozolimie.

Netanjahu i Abbas

Negocjacje Netanjahu-Abbas, którym patronują Stany Zjednoczone, toczyły się we wtorek w egipskim kurorcie nadmorskim Szarm asz-Szajch (Szarm el-Szejk) na półwyspie Synaj, a dziś są kontynuowane w Jerozolimie.

2 września w Waszyngtonie Netanjahu, Abbas i Clinton ogłosili wznowienie bezpośrednich negocjacji palestyńsko-izraelskich po trwającej 20 miesięcy przerwie. W ciągu roku rozmowy mają doprowadzić do ramowego porozumienia w sprawie trwałego uregulowania konfliktu, co pozwoliłoby na utworzenie państwa palestyńskiego i ustanowienie pokoju w regionie. Jednym z najpoważniejszych problemów w tych negocjacjach jest osadnictwo żydowskie na terenach palestyńskich.

wiecej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook