Nawet w Turcji można nie chcieć meczetu

Protesty podczas budowy meczetu w Turcji
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

W ostatni weekend ponownie doszło do starć pomiędzy policją, a mieszkańcami dzielnicy Üsküdar w Stambule, którzy zablokowali drogę, aby pojazdy budowlane nie mogły opuścić miejsca.

Na początku zeszłego tygodnia koparki rozpoczęły rozbiórkę parkingu znajdującego się przy wejściu do parku, co spowodowało protesty. Sąd zadecydował o wstrzymaniu prac, które były przygotowaniem do budowy meczetu, wyrok jednak został zignorowany przez firmę wykonawczą.

Protestujący chcą powstrzymać budowę, która ich zdaniem przyczyni się do dalszej dewastacji zalesionego obszaru. Ekolodzy do protestów zaangażowali także media społecznościowe, a wspierające ich grupy wyjaśniały, że planowany meczet ma zostać wybudowany na miejscu, gdzie obecnie rosną drzewa. Lokalni mieszkańcy wraz z ekologami twierdzą, że meczet nie dostał pozwolenia na budowę, przez co policja chroni samowolę budowlaną, której budowę zleciła rządząca partia AKP.

W sobotni poranek droga została zablokowana przez mieszkańców oraz protestujących, żeby uniemożliwić wywóz materiałów budowlanych pozostałych po rozbiórce parkingu. Zamieszki wybuchły w momencie, kiedy policja próbowała zrobić przejazd dla ciężarówek. Ostatecznie droga została odblokowana ale protestujący wciąż koczują w parku.

Severus Snape na podstawie http://www.todayszaman.com/national_police-residents-clash-again-over-controversial-mosque-project_362623.html

Protesty podczas budowy meczetu w Turcji
Protesty podczas budowy meczetu w Turcji

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze