Nastoletni terroryści kupili części do bomby w internecie

1
Nastoletni zamachowcy - zdjęcie policyjne
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niedawny zamach na świątynię Sikhów w Essen to dzieło młodocianych islamistów. Niemiecka policja zatrzymała dwóch nastolatków z rodzin migranckich, którzy przyznali się do podłożenia bomby.

Do detonacji doszło w minioną sobotę, podczas uroczystości weselnych w domu modlitw indyjskiej wspólnoty Sikhów w Essen, w Nadrenii – Północnej Westfalii. W wyniku wybuchu bomby poważne ranni zostali trzej mężczyźni w wieku 60, 56 i 47 lat. Lokalna policja od razu informowała, że chodzi o eksplozje ładunku wybuchowego, początkowo niejasne były jednak motywy zamachu. Po kilku dniach intensywnego śledztwa szef policji w Essen potwierdził, że chodzi o akt terroru dokonany przez islamskich radykałów.

Do aresztu trafiło dwóch nastolatków, którzy przyznali się do skonstruowania ładunku i zdetonowania go w indyjskiej świątyni. Obaj są obywatelami Niemiec z rodzin migranckich, mają 16 lat i jak ustaliła policja, od dłuższego czasu mili bliskie kontakty z środowiskiem salafickich radykałów w Geslenkirchen i Essen, gdzie mieszkają. Główny podejrzany, Yussuf T. sam oddał się w ręce policji. Drugiego szesnastolatka, Mohammeda B., ujęli w jego rodzinnym domu w Essen komandosi z brygady antyterrorystycznej.

Obaj chłopcy przyznali się do własnoręcznego skonstruowania bomby. Części potrzebne do jej wykonania kupili w internecie. Według „Der Spiegel” nastolatkowie potwierdzili, że ich celem było zniszczenie obiektu sakralnego Sikhów, ale zaprzeczają jakoby chcieli zabić znajdujące się w środku osoby. Śledczy mają jednak wątpliwości co do prawdziwości tych zeznań. Ich zdaniem tylko dlatego, że zamachowcy nie mogli otworzyć drzwi świątyni, udało się uniknąć kolejnych ofiar i poważniejszych zniszczeń samego obiektu. Prowadzący dochodzenie są też zaszokowani młodym wiekiem sprawców oraz stopniem ich radykalizacji.

To kolejny w ostatnim czasie w atak o podłożu terrorystycznym dokonany przez niemieckich nastolatków z islamskim rodowodem. Kilka tygodni temu na dworcu w Hanowerze piętnastostoletnia gimnazjalistka marokańskiego pochodzenia rzuciła się z nożem na policjanta, gdy ten próbował ją wylegitymować. Dziewczynie postawiono już zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza na służbie.

Z Kolonii dla Euroislamu, AEW
Źródła: Junge Freiheit, Der Spiegel

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze