Narysowała szefa Hamasu, dostaje groźby

Cartoon
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańska artystka z Betlejem dostaje groźby z powodu swojego rysunku satyrycznego, krytykującego zarówno Hamas, jak i inną grupę terrorystyczną, Palestinian Islamic Jihad i jej zbrojne ramię, Brygady Al-Quds.

Na satyrycznym rysunku autorstwa Majedah Shaheen przedstawiony został lider Hamasu Ismail Hanija, który mówi do psa: Uspokój się!. Pies reprezentuje Brygady Al Quds, bojówki PIJ.

Rysunek po prawej to oryginalny rysunek Shaheen. Na nim pies nosi przywieszkę z napisem: Bataliony Al-Quds,  a Hanija go uspokaja. Rysunek po prawej stronie to jeden z zamieszczonych na stronie artystki na FB, krytykujący ją. Tutaj z kolei, Hanija mówi: Wychowałem sukę, a ona mnie ugryzła. Nie wolno mi wychowywać psów. Pies nazywa się: Majedah Shaheen.

CartoonRysunek Shaheen ukazuje relację pomiędzy Hamasem a zbrojnym skrzydłem Islamskiego Jihadu, Brygadami Al-Quds, które uważa się za odpowiedzialne za niedawne ataki na Izrael, z użyciem rakiet i moździerzy, skierowane z Gazy. Uważa się, że rządzący Strefą Gazy, nieco mniej radykalny Hamas, nie panuje nad bojówkami, nastawionymi na nieustanne atakowanie Izraela.

Shaheen po otrzymaniu gróźb, wyrazów potępienia oraz wielu obraźliwych komentarzy przezywających ją „agentką Syjonu”, „zdrajczynią” i „prostytutką”, umieściła na swojej stronie FB kąśliwe „przeprosiny”. Pragnę przeprosić za rysunek, który opublikowałam, dotyczący Hamasu i Al-Quds”, napisała. Moim zamiarem był wyraźny i stanowczy przekaz. Jest jednak wielu, którzy wolą odnosić się do sprawy w sposób powierzchowny, zamiast podjąć wysiłek dogłębnego zrozumienia idei, jaka się za nią kryje. (PJ)

Tłumaczenie: ND

Źródło: http://www.clarionproject.org/news/muslim-female-cartoonist-threatened-over-illustration

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze