Nagie piersi przeciwko islamizmowi

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Aktywistki Femenu wezwały do „nagiej rewolucji” w Tunezji po tym, jak kaznodzieja zażądał, żeby ukamieniować dziewiętnastoletnią protestującą. Na dzisiaj, 4 kwietnia, ogłosiły dzień solidarności z Aminą.

Prawniczka reprezentująca Tunezyjkę Aminę Tyler twierdzi, że jest bezpieczna i przebywa z rodziną. Adwokat Bouchra Bel Haj Hmida, znana bojowniczka o prawa kobiet, prostuje sprzeczne informacje o miejscu pobytu aktywistki Femenu. Po groźbach ukamieniowania Aminy za to, że umieściła w Internecie swoje zdjęcia topless, przedstawicielki Femenu straciły kontakt z dziewiętnastolatką i obawiają się o jej życie.

Szefowa Femenu Inna Szewczenko powiedziała w zeszłym tygodniu, że otrzymała informację iż Amina została dostarczona przez jej rodziców do szpitala psychatrycznego w Tunisie. Ponadto, Szewczenko wie o istnieniu filmu, na którym ciotka Aminy utrzymuje, że dziewczyna postanowiła się zabić i dlatego umieściła swoje nagie zdjęcia w sieci.

Hmida powiedziała AFP: Rozmawiałam z nią wczoraj, Amina powiedziała, że czuje się dobrze i zamierza wkrótce wrócić do szkoły. W wywiadzie dla „Tunisia Live” Hmida powiedziała, że jej klientka nie jest zaginiona i nigdy nie była w szpitalu psychiatrycznym.

8fa5dFacebook-page-in-a-protest-over-womens-rightsSzewczenko komentuje te informacje: Plotki o sprawie Aminy pojawiają się codziennie. Od dnia, w którym straciłam z nią kontakt, otrzymujemy od obcych ludzi informacje, że jest bezpieczna w szpitalu, gwałcona na ulicy, przebywa z rodziną, pije piwo w barze, lub że została aresztowana. Ale nic od samej Aminy. (…)
Wciąż nie usłyszeliśmy głosu Aminy, ani nie zobaczyliśmy jej twarzy. Dopóki nie usłyszymy, że Amina jest bezpieczna, będziemy jej szukać i wspierać międzynarodowe protesty „nagich piersi”.

Przykład Aminy to Arabska Wiosna zamieniona na Szariacką Zimę. Arabska Wiosna ustępuje. Amina reprezentuje tych, którzy przełamią antyludzkie, średniowieczne tradycje, praktykowane jeszcze dzisiaj. Tym ludziom łatwiej jest zabić kobietę, niż przyznać jej prawa, dodała Szewczenko.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Burza rozpętała się po tym, jak Amina opublikowała na stronie Femen-Tunisia swoją fotografię topless z napisem „Pieprzę waszą moralność”. Pokazano też zdjęcie przedstawiające ją z papierosem i arabskim napisem na piersiach: „Moje ciało należy do mnie i nie jest źródłem czyjegokolwiek honoru”.

Tunezyjska gazeta „Kapitalis” cytuje wahabicko-salafickiego kaznodzieję Almiego Adela, przewodniczącego Komisji Promocji Cnoty i Zapobieganiu Występkom (Commission for the Promotion of Virtue and Prevention of Vice): Młoda pani powinna być ukarana w zgodzie z Szariją 80-100 batami, jednak z powodu powagi popełnionego uczynku, zasługuje na ukamieniowanie. Jej czyn może sprowadzić epidemię. Może zarazić ideą inne kobiety. Dlatego należy ten przypadek odizolować. Życzę jej ozdrowienia, powiedzał Adel.

Salafist-preacher-Adel-AlmiLokalne media donoszą, że skoro Amina popełniła wykroczenie w Tunezji, może być ukarana dwoma latami więzienia i karą od 100 do 1000 dinarów (40-400 funtów szterlingów). 16 marca Amina wystąpiła w popularnym tunezyjskim programie „Labes”, gdzie wyraziła chęć sprowadzenia Fementu do Tunezji. Użytkowniczka Twittera Saina Manoubia zwróciła uwagę, że gospodarz programu zasugerował podczas wywiadu, by oddać Aminę do szpitala psychiatrycznego.

Od tego dnia setki kobiet opublikowały swoje zdjęcia topless na facebookowej stronie Femenu popierającej Aminę. Aby nie naruszyć zasad Facebooka dotyczących nagości, działaczki musiały rozmyć sutki na fotografiach

 

Almi Adel chciałby zabić Aminę.

Aktywistki napisały petycję i ogłosili 4 kwietnia międzynarodowym dniem działania, aby naświetlić groźby rzucane pod adresem Aminy. Ponad 94 tys. osób podpisało petycję wzywającą do ukarania tych, którzy grozili Aminie.

Wielu aktywistów feministycznych i ateistycznych, w tym Richard Dawkins, podpisało list otwarty z odezwą o Międzynarodowy Dzień Obrony Aminy.

Napisano w nim: Od dziś grupy i pojedyncze osoby mogą pomóc w nagłośnieniu sprawy Aminy, publikując własne zdjęcia topless oraz przez aktywność w mediach społecznościowych, podpisując petycję, tweetując #Amina, pisząc listy w jej obronie. 4 kwietnia przypomnimy islamistom i światu, że prawdziwą epidemią i katastrofą, którą trzeba zwalczać, jest mizoginia – islamska, czy inna.

Femen wyraził oburzenie z powodu „barbarzyńskich gróźb islamistów”. Boimy się o jej życie i wzywamy, by kobiety walczyły z religijnym okrucieństwem o własną wolność. Użycjcie własnego ciała jako plakatu dla haseł wolności. Nagie piersi przeciw islamizmowi, napisały aktywistki

Tłumaczenie L.O.

Źródło: http://acttu.com/naked-female-activists-call-for-topless-revolution-in-tunisia-after-preacher-demands-nude-protester-19-be-stoned-to-death-because-she-is-an/

Czytaj również: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13680253.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook