Muzułmański radykał: Bin Laden dostanie nagrodę w niebie

Abu Bakar Bashir
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Osama bin Laden był wojownikiem, który w niebie zostanie nagrodzony za wielkie poświęcenie dla islamu – oświadczył w poniedziałek jeden z najbardziej znanych radykalnych duchownych muzułmańskich w Indonezji, Abu Bakar Baszir, sądzony w Dżakarcie za terroryzm.

Baszir jest oskarżony o utworzenie obozu szkoleniowego dla terrorystów w prowincji Aceh na zachodzie Indonezji. W poniedziałek prokuratorzy zażądali dla 72-letniego duchownego kary dożywotniego więzienia. Według nich pomógł on planować i finansować działalność terrorystyczną w najludniejszym kraju muzułmańskim świata.

Abu Bakar BashirBaszir, któremu dwukrotnie udało się uniknąć zarzutów dotyczących terroryzmu, jest obecnie oskarżony o pomoc w finansowaniu i rekrutowaniu żołnierzy do komórki terrorystycznej, która prawdopodobnie planowała zamachy na obcokrajowców, podobne do tych z Bombaju z 2008 roku, oraz zabójstwa umiarkowanych przywódców muzułmańskich jak prezydent Susilo Bambang Yudhoyono. Baszir zaprzecza tym zarzutom.

Więcej na: www.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze