Muzułmanka nie zdała matury, nauczyciel oskarżony o rasizm.

Szkoła medyczna w Usti
| 50 komentarzy|
image_pdfimage_print

Pastorowi Kościoła Apostolskiego grozi wyrzucenie z szkoły średniej w Usti nad Łabą, gdzie pracuje jako nauczyciel, za oblanie jednej maturzystki. 

 

Szkoła medyczna w Usti
Szkoła medyczna w Usti

Maturzystka jest muzułmanką. Rozgoryczony ojciec oskarżył pastora o … rasizm i złożył skargę na szkołę. Skarga została uznana, matura została anulowana a nauczyciel ukarany.

David Kafka, który w średniej szkole medycznej w Usti nad Łabą uczy języka czeskiego i historii, był członkiem komisji maturalnej. Ta jednogłośnie zgodziła się, że Nur Ashraf Bekai na pytanie dotyczące pewnej lektury nie odpowiedziała wystarczająco. Według Kafki sama uczennica przyznała, że pytanie jej „nie podpasowało”.

Ojciec Nur przyszedł do nauczyciela i oskarżył go o rasizm. Potem wniósł skargę na szkołę. Nadzór szkolny zbadał sprawę i stwierdził, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Dyrektorka szkoły ze względu na wcześniejsze skargi na nauczyciela – a zdaniem Kafki z obawy przed nagłośnieniem incydentu zdecydowała się egzamin anulować i dać dziewczynie druga szansę. Za drugim razem Nur maturę zdała.

David Kafka na lekcjach historii puszczał wideo, w których muzułmańscy duchowni wyjaśniali dlaczego islam dyskryminuje kobiety i wspiera terroryzm, wywołując żywe dyskusje wśród uczniów. Było to przyczyną skarg ze strony muzułmańskiej części uczniów, którzy twierdzili, „że to są ekstremiści i nie można wszystkich muzułmanów wrzucać do jednego worka”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Następną skargą był anonim opisujący, że Kafka zbyt dużo czasu poświęca Biblii. „Cztery godziny na Stary Testament i cztery godziny na Nowy to dużo?” – skomentował sprawę nauczyciel.

To już drugi w Czechach przypadek, kiedy muzułmanie domagają się specjalnego traktowania; pierwszy opisaliśmy tutaj.

W obu przypadkach chodzi o szkoły medyczne. A poziom pracy muzułmańskiego personelu medycznego tak opisał znajomy czeski lekarz, zastrzegając anonimowość: „Mogę coś na ten temat powiedzieć; muzułmańskie pielęgniarki odmawiają opieki wobec męskiej części pacjentów, odmawiają współpracy z lekarzami. To jest moje osobiste doświadczenie ze szpitala w Pradze”.

Mariusz Malinowski, na podst. www.echo24.cz

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook