Muzułmanie: zakaz uboju halal jest nieludzki

Halal
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanów w hrabstwie Lancashire bardzo rozgniewały wezwania do wprowadzenia zakazu uboju rytualnego.

Nowy prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynarii, John Blackwell, propaguje wprowadzenie takiego zakazu. Argumentuje, że zabijanie zwierząt poprzez podrzynanie im gardła powoduje niepotrzebne cierpienie.

Próby wprowadzenia zakazu dotyczą również mięsa koszernego, spożywanego przez wyznawców judaizmu. Tradycyjnie, żydowska i islamska praktyka uboju zakłada, że zwierzęta mają mieć podcinane gardła i spuszczaną krew.

HalalImpuls do wprowadzenia zakazu pojawił się w związku z decyzją rządu duńskiego – Dania zakazała niedawno uboju rytualnego zwierząt celem pozyskania mięsa halal i koszernego. Po wprowadzonym w zeszłym miesiącu zakazie Dania została przez muzułmanów i żydów oskarżona o dyskryminację religijną.

W wywiadzie dla radia BBC Blackwell powiedział: „Zawsze staliśmy na stanowisku, że zwierzęta powinny najpierw być ogłuszane. Jeżeli to nie może mieć miejsca, chciałbym, aby na takim mięsie była etykieta z informacją na ten temat, tak aby konsument miał wybór. Jeżeli to nie jest możliwe będziemy dążyć do wprowadzenia zakazu zabijania bez ogłuszania”.

Przewodniczący Rady Meczetów w Lancashire, Abdul Hamid Qureshi, potępił apel Blackwella: “To nie jest w porządku, nie możemy tego poprzeć. Wychodzenie z tego typu żądaniem jest w pewnym sensie nieludzkie i przeciwne prawom człowieka”.

“To arbitralne stwierdzenie, że ogłuszanie nie powoduje bólu, a ubój rytualny powoduje. Każdy neurolog potwierdzi, że z punktu widzenia świadomości jest to różnica rzędu milisekundach. Z religijnego punktu widzenia mocno przeciwstawiamy się zakazowi, każdy muzułmanin mu się sprzeciwi, nie tylko większość z muzułmanów, lecz wszyscy” – oznajmił Qureshi.

Tłumaczenie: JK 

Źródło: http://www.lancashiretelegraph.co.uk

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook