Muzułmanie uważają, że Żydzi „zawłaszczyli” Holocaust

| 28 komentarzy|
image_pdfimage_print

Związana z Bractwem Muzułmańskim strona Onislam.net, polecana przez Ligę Muzułmańską w RP, broni antysemickiego wydarzenia.

3

W Holandii kontrowersję wywołało planowane przez muzułmanów uczczenie pamięci palestyńskich ofiar konfliktu izraelsko-palestyńskiego, gdzie przyrównano Żydów do nazistów, dokładnie w dniu 4 maja, który w Holandii jest dniem pamięci o ofiarach nazistowskiej zbrodni.

Strona udziela głosu organizatorom wydarzenia nazwanego przez nich „Palestyna, Cień Holokaustu”, którzy uważają, że holokaustu nie powinno się używać na określenie etnicznej czystki tylko jednego narodu, by później jego ofiary – czytaj Żydzi – nie uzurpowali sobie dzięki temu prawa do unikania krytyki. „Nie chcieliśmy nikogo prowokować używając terminu ‘cień holokaustu”, mówi jeden z mówców Aboud Hafs, muzułmanin marokańskiego pochodzenia.

Dodatkowo organizatorzy twierdzą, że mechanizm działania nazistów w Europie i Żydów w Palestynie jest taki sam.

Łudziłby się ten, kto po śródtytule „Wstyd” spodziewałby się dopuszczenia głosu krytyki. Wstydem dla OnIslam.net i organizatorów jest oczywiście niekonsekwentny stosunek holenderskiego rządu do muzułmanów. Czują, że kiedy obraża się proroka Mahometa karykaturami, rząd bardziej dba o wolność słowa, niż w przypadku kiedy to oni chcą znieważyć pamięć pomordowanych w holokauście ofiar. Nie podają jednak żadnej informacji o jakichkolwiek zakazach dla wydarzenia.

Islamiści z OnIslam.net nie omieszkali także wspomnieć, że liczba zabitych w Holokauście Żydów jest „kwestionowana przez wielu europejskich intelektualistów”, przywołując nazwisko popularnego na Bliskim Wschodzie francuskiego rewizjonisty Rogeara Garaudy’ego ukaranego grzywną we Francji za utrzymywanie, że Żydzi nie ginęli w komorach gazowych. Grzywnę zrefinansował mu częściowo rząd Iranu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Jan Wójcik na podst. OnIslam.net 
Obserwuj autora na @jasziek 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook