Muzułmanie przejmują kościół w Szwecji

Church in Flen
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa muzułmanów we Flen, we wschodniej Szwecji, planuje przekształcić kościół w meczet. Szwedzcy zielonoświątkowcy zdecydowali się sprzedać zbędną im nieruchomość jako przykład „chrześcijańskiej miłości”.

Kościół we Flen był na sprzedaż od listopada ub. roku, kiedy ośrodek muzułmański al Houda zgłosił agencji pośrednictwa nieruchomości chęć zakupu budynku.Decyzja o sprzedaży nastąpiła, gdy dwie kongregacje zielonoświątkowców połączyły się i jedna z posesji okazała się nadmiarem w stosunku do obecnych potrzeb.

Jednakże sprzedaż kościoła organizacji muzułmańskiej nie była dla kongregacji łatwą decyzją. Było wiele burzliwych dyskusji, było cierpienie kilku członków naszego zboru, którzy uważali tę decyzję za złą ze względu na prześladowania chrześcijan w krajach muzułmańskich, powiedziała przewodnicząca Christina Blomqvist. Koniec końców organizacja nie znalazła przeszkód dla zgody na sprzedaż. Po poważnym namyśle zbór uznał, że nie ma powodu, by karać muzułmanów w Szwecji za prześladowania chrześcijan w innych krajach. Argumentowano, że muzułmanie mieszkający w Szwecji mają solidne powody, aby tutaj żyć, i w końcu decyzja została sprowadzona do kwestii okazania dobrej woli. Zdecydowaliśmy, że chcemy im okazać naszą chrześcijańską miłość, powiedziała Blomqvist.

Muzułmanie muszą teraz zebrać 4 miliony koron na sfinansowanie transakcji. Organizacja ma nadzieję zebrać tę kwotę w przeciągu roku i wezwała wiernych do wnoszenia darowizn.(p)

Tłum. MM

http://www.thelocal.se/33690/20110510/#

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze