Muzułmanie przeciwko ekstremiście

Mawson Road
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Umiarkowani muzułmanie są oburzeni faktem, że Haitham Al-Haddad, sędzia szariacki z Londynu, przemawiał w centrum modlitwy w Cambridge.

Mawson Road

Al-Haddad przemawiał w szczelnie wypełnionej sali do studentów należących do Islamskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Cambridge, a wcześniej powiedział muzułmanom „aby przygotowali się na dżihad, który będzie miał miejsce na całym świecie”.

 

Dyrektor grupy ds. monitoringu antyekstremistycznego „StandForPeace”, Hasan Afzal, powiedział: „Uważamy, że obowiązkiem meczetu wobec obywateli Cambridge, zarówno muzułmanów jak i niemuzułmanów, jest dopilnowanie, że tego rodzaju kaznodzieje nie mieli tam wstępu”.

Swój sprzeciw wobec postawy al-Haddada wyraził również Ahsan Mohammed, lider muzułmanów z dzielnicy Newmarket: „Jestem rozdarty pomiędzy tym, że chciałbym wolności słowa i myślę, że czyni ona Anglię wielką, ale musimy wyznaczyć granicę dla poglądów szalonych i niebiezpiecznych”.

Niedawno al-Haddadowi uniemożliwiono przemowę w London School of Economics. Także większość holenderskich deputowanych wezwała, aby zakazać mu przemawiania w Holandii z powodu jego komentarzy dotyczących Żydów. Al-Haddad został zaproszony na sympozjum na uniwestytecie w Amsterdamie, ale władze odwołały imprezę.

Oprac. Tom
Źródło: http://www.cambridge-news.co.uk/Cambridge/Muslims-question-militants-speech-27042012.htm

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook