Muzułmanie nie tolerują gejów, którzy ich wspierają

Peter Tatchell
| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Peter Tatchell, znany działacz gejowski, spotkał się z agresją ze strony muzułmanów ze Wschodniego Londynu podczas niedawnych protestów przeciwko EDL.

Jak okreslił to portal PinkPaper.com, Tatchell „doświadczył homofobicznej wrogości”, gdy próbował przeprowadzić anty-protest w odpowiedzi na demonstrację organizowaną przez English Defence League w muzułmańskiej dzielnicy Tower Hamlets. Jak sam mówi, chciał „bronić społeczność muzułmańską przed bandytyzmem EDL” oraz „pokazać solidarność z muzułmanami będącymi w opozycji do skrajnych islamistów”

Peter Tatchell

Tatchell przygotował afisze z napisami „Stop dla EDL i skrajnych islamistów. Nie dla wszelkiej  nienawiści” oraz „Geje i muzułmanie zjednoczeni. Nie dla EDL”. Muzułmanie, którzy jak na ironię brali udział w tych samych protestach przeciwko EDL próbowali zniszczyć transparenty oraz zastraszali aktywistów, którzy je trzymali. W pewnym momencie Tatchell zaczął się obawiać o swoje bezpieczeństwo.

Wypowiadając się dla PinkPaper.com Tatchell powiedział: “Zostałem otoczony kilka razy przez rozwścieczony tłum młodych muzułmanów. Mówili: ‘Musisz zabrać te transparenty… Nie możesz pojawiać się tutaj z takimi słowami… Nie tolerujemy tutaj gejów… Geje nie mają tu wstępu… Nie ma gejów w Tower Hamlets’”. Kiedy zasugerował, że muzułmanie o odmiennej orientacji seksualnej także muszą się bronić przed EDL, powiedziano mu: „Geje nie mogą być muzułmanami… My nigdy ich [gejów-muzułmanów] nie zaakceptujemy. Nie mogą tu przychodzić… Nie pozwolimy na to”.

Tatchell dodaje: „Moją odpowiedzią było włączenie do dyskusji zapalczywych muzułmanów i zbijanie ich argumentów. Dyskusja była bardzo gorąca; momentami nawet groźna. Były momenty, kiedy myślałem, że zostanę fizycznie zaatakowany.”

Pomimo tego obyło się bez incydentów – częściowo ze względu na obecność policji, a także dlatego, że inni członkowie społeczności muzułmańskiej interweniowali i zaoferowali mu wsparcie. Tatchell opisał ostatni czynnik jako “znaczący” w łagodzeniu sytuacji.

Jednak nie tylko muzułmanie sprzeciwiali się jego udziałowi w demostracji. W opublikowanym wcześniej oświadczeniu stwierdził on, że padł ofiarą “krzywych spojrzeń ze strony małej grupy reprezentującej skrajną lewicę oraz osób protestujących przeciwko EDL. Niektórzy z nich powiedzieli wyraźnie, że nasze transparenty są ‘niestosowne … prowokacyjne … niewłaściwe…dzielące’. Nazwali go także „rasistą…faszystą…antymuzułmaninem”.

Podczas demonstracji sześćdziesiąt osób zostało aresztowanych za agresywne zachowanie.(p)

Tłum. Severus Snape
Źródło: http://news.pinkpaper.com/NewsStory/6000/5/09/2011/peter-tatchell-suffered-homophobic-hostility-from-muslims-at-anti-edl-demo.aspx

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze