Muzułmanie nie powinni przejmować kościołów

Birthe Rønn Hornbech
| 29 komentarzy|
image_pdfimage_print

Była minister do spraw kościelnych w rządzie duńskim Birthe Rønn Hornbech (z partii Venstre – liberałowie) oświadczyła, że muzułmanie nie powinni przejmować zamykanych w Kopenhadze kościołów.

Birthe Rønn Hornbech

Perspektywa zamknięcia czeka 16-17 kościołów w tym mieście. Pani Hornbech, która w rządzie premiera Rasmussena była – z ramienia partii Venstre (liberałowie) – również ministrem ds. imigracji i integracji, uważa, że jest to niewłaściwe, ponieważ islam jest wrogi religii chrześcijańskiej. W mailu do dziennika „Berlingske” (jedna z najstarszych gazet na świecie, wychodzi od 1749 r.) napisała, że wyrazi publiczny sprzeciw, jeśli kościoły zostaną przekształcone na użytek religii wrogich chrześcijaństwu, takich jak islam.

Wypowiedź ta pojawiła się po sugestii Pera Ramsdala, pastora kościoła Brorsonów w Nørrebro, który zaproponował, żeby kościoły oddać do użytku muzułmanom, hinduistom lub buddystom.

Kirkefondet (Fundacja Kościelna), do której należy połowa zagrożonych zamknięciem świątyń, zaprzeczyła pogłoskom mówiącym, że zostaną one sprzedane muzułmanom lub wyznawcom innych religii. Sekretarz generalny Morten Skrubbeltrang powiedział, że „obawia się publicznego sprzeciwu wobec zamiany kościoła w meczet”.(p)

Tłumaczenie ND
Źródło: http://islamineurope.blogspot.com/2012/04/copenhagen-churches-shouldnt-be-turned.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze