Muzułmanie nie powinni przejmować kościołów

Birthe Rønn Hornbech
| 29 komentarzy|
image_pdfimage_print

Była minister do spraw kościelnych w rządzie duńskim Birthe Rønn Hornbech (z partii Venstre – liberałowie) oświadczyła, że muzułmanie nie powinni przejmować zamykanych w Kopenhadze kościołów.

Birthe Rønn Hornbech

Perspektywa zamknięcia czeka 16-17 kościołów w tym mieście. Pani Hornbech, która w rządzie premiera Rasmussena była – z ramienia partii Venstre (liberałowie) – również ministrem ds. imigracji i integracji, uważa, że jest to niewłaściwe, ponieważ islam jest wrogi religii chrześcijańskiej. W mailu do dziennika „Berlingske” (jedna z najstarszych gazet na świecie, wychodzi od 1749 r.) napisała, że wyrazi publiczny sprzeciw, jeśli kościoły zostaną przekształcone na użytek religii wrogich chrześcijaństwu, takich jak islam.

Wypowiedź ta pojawiła się po sugestii Pera Ramsdala, pastora kościoła Brorsonów w Nørrebro, który zaproponował, żeby kościoły oddać do użytku muzułmanom, hinduistom lub buddystom.

Kirkefondet (Fundacja Kościelna), do której należy połowa zagrożonych zamknięciem świątyń, zaprzeczyła pogłoskom mówiącym, że zostaną one sprzedane muzułmanom lub wyznawcom innych religii. Sekretarz generalny Morten Skrubbeltrang powiedział, że „obawia się publicznego sprzeciwu wobec zamiany kościoła w meczet”.(p)

Tłumaczenie ND
Źródło: http://islamineurope.blogspot.com/2012/04/copenhagen-churches-shouldnt-be-turned.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook