Mursi wznowi obrady parlamentu. Wbrew decyzji sądu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi nakazał ponowne wznowienie obrad parlamentu, miesiąc po tym jak na mocy decyzji sądu został on rozwiązany, ponieważ został wybrany niekonstytucyjnie.

Mohammed Mursi, nowo wybrany prezydent, którego ugrupowanie (Bractwo Muzułmańskie) zdobyło większość miejsc w parlamencie zapowiedział, że powinien on wznowić obrady do czasu, kiedy będą mogły odbyć się nowe wybory.

Niespełna miesiąc wcześniej, 14 czerwca, Sąd Konstytucyjny Egiptu uznał jednak, że obecny parlament został wybrany niezgodnie z konstytucją, i zakwestionował jego skład. Przewodniczący Sądu Faruk Soltan powiedział, że niższa izba musi zostać rozwiązana i odbędą się nowe wybory.

W wyniku zakończonych w styczniu wieloetapowych wyborów do Zgromadzenia Ludowego prawie połowę miejsc zdobyła umiarkowanie islamistyczna Partia Wolności i Sprawiedliwości (FJP) utworzona 30 kwietnia 2011 r. przez Bractwo Muzułmańskie.

Prawie jedną czwartą miejsc uzyskali skrajni islamiści z partii Nur. Na trzecim miejscu uplasowała się partia Wafd, a na czwartym koalicja laicka pod nazwą Blok Egipski

więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook