Mursi wznowi obrady parlamentu. Wbrew decyzji sądu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi nakazał ponowne wznowienie obrad parlamentu, miesiąc po tym jak na mocy decyzji sądu został on rozwiązany, ponieważ został wybrany niekonstytucyjnie.

Mohammed Mursi, nowo wybrany prezydent, którego ugrupowanie (Bractwo Muzułmańskie) zdobyło większość miejsc w parlamencie zapowiedział, że powinien on wznowić obrady do czasu, kiedy będą mogły odbyć się nowe wybory.

Niespełna miesiąc wcześniej, 14 czerwca, Sąd Konstytucyjny Egiptu uznał jednak, że obecny parlament został wybrany niezgodnie z konstytucją, i zakwestionował jego skład. Przewodniczący Sądu Faruk Soltan powiedział, że niższa izba musi zostać rozwiązana i odbędą się nowe wybory.

W wyniku zakończonych w styczniu wieloetapowych wyborów do Zgromadzenia Ludowego prawie połowę miejsc zdobyła umiarkowanie islamistyczna Partia Wolności i Sprawiedliwości (FJP) utworzona 30 kwietnia 2011 r. przez Bractwo Muzułmańskie.

Prawie jedną czwartą miejsc uzyskali skrajni islamiści z partii Nur. Na trzecim miejscu uplasowała się partia Wafd, a na czwartym koalicja laicka pod nazwą Blok Egipski

więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze