Moskwa: adwokat żąda wprowadzenia szariatu

Szariat
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rosyjskie służby bezpieczeństwa badają wypowiedź moskiewskiego adwokata, Daguira Kassawowa, który w wywiadzie udzielonym kanałowi Ren TV, zażądał wprowadzenia w Rosji prawa szariatu.

Jak podał rzecznik prasowy ministra spraw wewnętrznych Rosji, Siergieja Ławrowa, Kassawow zagroził, że odmowa może się prędzej czy później spotkać z „krwawą odpowiedzią”: „Uważamy, że jesteśmy tutaj u siebie. Być może to wy (Rosjanie) jesteście tutaj obcy. Jesteśmy u siebie i zamierzamy wprowadzić tutaj normy, które nam odpowiadają, czy wam się to podoba czy nie. Jakikolwiek sprzeciw może wywołać krwawą odpowiedź z naszej strony, a wtedy Moskwa spłynie krwią”, miał oświadczyć adwokat.

W dalszej części swojego wystąpienia, uważanego przez ekspertów w sprawach islamu za prowokację mającą na celu wywołanie skandalu, Kassawow mówił: „Rozszerzymy naszą sieć (…). Zaczniemy od Rosji. (…) Muzułmanie całego świata powinni się zjednoczyć i stworzyć jednolity system. Rosja musi nam to umożliwić.”(p)

WerroEs

Źródła:
http://fr.ria.ru/politique/20120425/194447229.html
http://www.bivouac-id.com/billets/russie-un-avocat-reclame-la-charia-sous-peine-de-riposte-sanglante/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze