Młodzi muzułmanie nie lubią Mediny

medina
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Medina (Medyna) dla jednych święte miasto proroka, dla innych, jak dla duńskiej gwiazdy pop, pseudonim artystyczny. Problemem jest to, że Medina jako typowa gwiazda pop w swoich piosenkach nie stroni od erotycznych tekstów, a słuchaczy i widzów zdobywa prezentując swoje ciało.

medinaCzyżby kolejna duńska prowokacja, mająca zbezcześcić proroka Mahometa? Bynajmniej, imię piosenkarki jest skutkiem wizyty u astrologa i nie ma nic wspólnego z islamem czy Arabią Saudyjską, to popularne imię w Chile, skąd pochodzi artystka. To wyjaśnienie wyraźnie nie trafiłoby do młodych muzułmanów imigranckiego pochodzenia, którzy obrzucili ją jajkami podczas koncertu na przedmieściach Kopenhagi.

Niektórzy z muzułmanów spytanych o powody, potwierdzali religijny aspekt tego czynu.  „Mężczyźni mogą chodzić w T-shirtach, krótkich spodenkach i pokazywać gołą skórę. Dziewczęta nie mogą robić takich rzeczy w islamie. Medina to święte miasto dla muzułmanów i dlatego ona musi zmienić imię”, odpowiedział szesnastolatek i dodał: „Skoro ma imię tak istotne dla islamu i produkuje wideo, gdzie pokazuje publicznie swój tyłek, to powoduje, że religia wygląda idiotycznie.”

Manu Sareen, konsultant ds. integracji i członek kopenhaskiej Rady Miasta twierdzi, że to problem z niezrozumieniem islamu przez potomków imigrantów. „Być może młodzież mówi, że to coś ma wspólnego z religią, ale to nie ma,” powiedział. „Wielu z młodych myśli, że wiedzą dużo o islamie. Używają islamu jako znacznika tożsamości religijnej, ale w rzeczywistości niewiele wiedzą o swojej religii” dodał Sareen.

Jego zdaniem to znak, że muzułmańska młodzież przechodzi przez kulturową radykalizację. Mają problemy w szkołach, problemy ze znalezieniem pracy, problemy ze znalezieniem dziewczyny i szukają oparcia w innej kulturze. Często też nastawienie do płci wynoszą z domu.

Muzułmanin i konserwatywny poseł Naser Khader nie wierzy w opowieść Manu Sareena o społecznej marginalizacji muzułmanów. „Oczywiście, że to ma jakiś związek z religią. Tutaj chodzi o powiązanie między imienim Mediny, jej ubiorem i świętym miastem, gdzie pochowano Mahometa”, mówi polityk, który sam musi wynajmować ochroniarzy z powodu gróźb skrajnych ugrupowań.

W Danii imię Medina nosi137 kobiet.

AX na podst. Islamineurope.blogspot.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook