Miller: Zachód nie ugiął się presji muzułmańskiej Turcji

W dzisziejszym Poranku TVN24 były premier Leszek Miller pochwalił prezydenta Lecha Kaczyńskiego za udzielenie poparcia dla kandydatury premiera Danii Andersa Fogh Rasmussena na szefa NATO.

Premier Leszek MillerZdaniem Millera prezydent Lech Kaczyński zachował się przytomnie i słusznie ws. wyboru szefa NATO. Były premier uważa, że szefem Sojuszu został człowiek kompetentny i przyjazny Polsce, który zabiegał o jak najlepsze warunki dla nas, kiedy negocjowaliśmy wejście do UE.

Istotne dla Leszka Millera było,  że Zachód nie ugiął się presji muzułmańskiej Turcji, tymbardziej że była to presja poniżej standardów naszej Zachodniej cywilizacji.

Turcja m.in. próbowała blokować kandydaturę premiera Danii, który w trakcie konfliktów o „karykatury Mahometa” bronił wolności prasy, co było nie w smak rządzącej Turcją islamistycznej AKP.

Miller skrytykował również ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, że nie wjedzie na antyrosyjskiej chabecie do żadnej poważnej instytucji międzynarodowej.

JW na podst. TVN24

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Niemcy: narasta zagrożenie islamskim terroryzmem

Szwecja: gangi nie odpuszczają

„Kalifat – teraz!” w centrum Berlina