Miasto Boston dotuje radykalny meczet

meczet
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Patrick Howley

Dżochar Czarnajew, podejrzany o zamach bombowy podczas bostońskiego maratonu, uczęszczał do meczetu Islamic Society of Boston w Cambridge, Massachusetts. Miasto Boston podpisało z tym meczetem kontrowersyjną umowę.

meczet

Dzięki tej umowie meczet, pomimo swych powiązań z radykalnymi, antyamerykańskimi aktywistami, mógł kupić ziemię po niższej niż rynkowa cenie w zamian za świadczenie na rzecz społeczności Bostonu różnych, symbolicznych usług,

Portal Daily Caller podał, że 6 kwietnia ISB gościł w jednym ze swoich centrów kulturalnych imprezę, w której uczestniczyła brytyjska dziennikarka Victoria Brittain. Krytykowała ona USA i UK za toczenie „wojny przeciwko islamowi” poprzez ich antyterrorystyczne działania.

Budowa tego otwartego w 2004 roku centrum wywołała kontrowersję, związaną z „rządowym dofinansowaniem” dla ISB ze strony władz Bostonu. Urząd Rewitalizacji Miasta, który jest agencją planującą zagospodarowanie miasta i który składa się z osób mianowanych przez burmistrza, przekazał ziemię zakupioną przez ISB w 2000 roku za cenę ponad $400,000.

Tym niemniej, władze Bostonu obciążyły ISB jedynie kwotą $175,000. Zgodnie z umową, ISB świadczyć miało na rzecz miasta inne usługi, aby zrekompensować pozostałą kwotę $225,000. ISB zgodziło się udzielić serii wykładów w szkole Roxbury Community College, wspomagać Fundację Roxbury Community College w działaniach fundraisingowych i utrzymywać bostoński plac zabaw.

Umowa została później opisana w mediach, jako „jawna jałmużna finansowa” i „możliwa, samorządowa dotacja” władz Bostonu na rzecz ISB.

W przeszłości ISB wzbudzała obawy ze względu na swoje powiązania z radykalnymi postaciami ze świata muzułmańskiego. Islamski ideolog Jusuf al-Karadawi, który w swojej przemowie z 1995 roku powiedział, że islam podbiję Amerykę i Europę, pojawiał się na forach ISB jako jeden z jej powierników. Inny ekstremista, Walid Fitaihi, który napisał, że Żydzi „będą ukarani za ich opresję, mordy i gwałty na wyznawcach Allaha”, pomógł pośrednikowi w sfinalizowaniu umowy ISB z Urzędem Rewitalizacji Miasta Bostonu.

Tłumacznenie: JK
Źródło: www.dailycaller.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook