Celebryta dżihadu?

rolling stone
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Z sierpniowej okładki „Rolling Stone” będzie spoglądał terrorysta z Bostonu, Dżochar Carnajew. Tytuł obiecuje wyjaśnienie jak to popularny student stał się radykalnym islamistą.
rolling stone

Co prawda zdjęcie to pojawiło się już na czołówce w „The New York Times”, ale jak do tej pory „Rolling Stone” znany jest z publikowania twarzy popkultury, gwiazd rocka i aktorów. Umieszczane na okładkach pisma zdjęcia to nie symbole problemów społecznych czy najnowszych wydarzeń, a ikony popkultury.

Czy to pomysł na kontrowersyjną okładkę? Z pewnością, ale czy stylizowanie terrorysty na gwiazdę rocka nie jest już jakimś zwyrodnieniem? Nie dla tego magazynu, który ma już na koncie stylizację zbrodniarzy na gwiazdy. W 1970 roku pokazał zdjęcie Charlesa Mansona, mordercy żony Romana Polańskiego, Sharon Tate i ich nienarodzonego ośmiomiesięcznego dziecka.

Carnajew pozostaje w federalnym areszcie oczekując na proces, oskarżony o przeprowadzenie zamachu terrorystycznego w trakcie maratonu odbywającego się w Bostonie.

AX na podst. www.huffingtonpost.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze