Media: udaremniono zamach na szefa Komisji Europejskiej

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Portugalskie służby bezpieczeństwa wraz z policją udaremniły zamach na Jose Manuela Barroso, który planowany był przez terrorystów arabskich w Porto, poinformował dziennik „Jornal de Noticias”.

Według gazety, zamachowcy zamierzali zabić Jose Manuela Barroso w 2004 r., kiedy pełnił on urząd premiera Portugalii. Atak, w którym mieli zginąć także inni politycy tego kraju, planowany był na 15 czerwca, w przeddzień rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Europy w Portugalii.

Obecny przewodniczący Komisji Europejskiej miał zginąć w trakcie wizyty w Centrum Kongresowo-Targowym Alfandega w Porto. Bezpośrednią przyczyną jego śmierci miał być samobójczy atak bombowy przeprowadzony przez jednego z terrorystów, który zamierzał znaleźć się w bliskim sąsiedztwie Barroso.

Zamachowcy planowali też kolejny akt terrorystyczny w Porto. W czerwcu 2004 r., podczas jednego z meczów Euro 2004, rozgrywanego na miejscowym Estadio Dragao, miały zostać zdetonowane dwa samochody wypełnione ładunkami wybuchowymi.

Z informacji, do których dotarł „Jornal de Noticias” wynika, że portugalskie służby bezpieczeństwa wraz z policją udaremniły zamachy dzięki obserwacji grupy kilkudziesięciu osobników „pochodzenia arabskiego”, z których dwudziestu to obywatele Maroka. Centrum monitoringu terrorystów powstało w jednym z wynajętych domów w Porto.

Według dziennika, Portugalczycy zostali powiadomieni o możliwości „potencjalnych zamachów” przez holenderskie służby wywiadowcze.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze