Marsz Kobiet w USA: terrorystka, komunistka, islamistka…

Liberalna lewica i ruch kobiet przeciwko Donaldowi Trumpowi sprzymierzają się z islamskimi terrorystami.

21 marca w Waszyngtonie odbędzie się kolejny Marsz Kobiet. Jedną ze współautorek przygotowanego na tę okazję manifestu „bojowego” jest palestyńska terrorystka, Rasmea Yousef Odeh.

W 1970 r. Odeh została skazana w Izraelu za udział w dwóch śmiertelnych atakach bombowych. Po dziesięciu latach wyszła na wolność w ramach wymiany więźniów. Udało jej się przedostać do USA dzięki zatajeniu w papierach informacji o wyroku skazującym za terroryzm. W Ameryce pracowała jako zastępca dyrektora Arab American Action Network w Chicago, a następnie jako koordynatorka projektu ObamaCare. W 2014 r. została skazana w USA za ukrywanie przeszłości, co pomogło jej nielegalnie uzyskać obywatelstwo.

Odeh utrzymywała, że zapomniała o wyroku i latach więzienia w Izraelu z powodu zespołu stresu pourazowego. Obecnie trwa kolejny jej proces w tej sprawie.

W manifeście wydrukowanym w formie listu w „The Guardian”, autorki nawołują do „ataku, marszów, blokowania ulic, mostów i placów, wstrzymywania się od prac domowych, opiekuńczych i seksualnych” oraz „bojkotowania” sprzyjających Trumpowi przedsiębiorstw.

Wszystkim kobietom zaleca się czerwony ubiór jako wyraz solidarności w dniu „antykapitalistycznego feminizmu”.

Davis

Davis

Współautorką listu jest m.in. Angela Davis, komunistka, samozwańcza profesor (obecnie emerytowana), ikona ruchów radykalnych z lat 1960 wspierająca w tamtych czasach organizację Czarne Pantery. W 1972 r. Davis została oskarżona o udział w napadzie zbrojnym na sąd w Kalifornii, w wyniku którego doszło do zamordowania sędziego. Ostatecznie ją uniewinniono.

21 stycznia 2017 r. organizatorką Marszu Kobiet w Waszyngtonie była Linda Sarsour, apologetka islamu i zwolenniczka stosowania prawa szariatu. „Prawo szariatu jest rozsądne i, gdy tylko się je przeczyta, wydaje się sensowne. Ludzie znają jedynie jego podstawy” – napisała Sarsour na Twitterze.

 

Sarsour

Sarsour

Sarsour wspomniała na Twitterze również o kobietach, z którymi się nie zgadza: „Brigitte Gabriel* = Ayaan Hirsi Ali. Prosi się o wybatożenie jej dupska. Chciałabym je obie pozbawić waginy – nie zasługują na to, żeby być kobietami”.

 

 

 

* [przewodnicząca ACT for America – przyp. red.]

 

***

Bohun, na podst. http://m.clarionproject.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign