Maroko jest i będzie państwem islamskim

image001
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Osoby pragnące, żeby Maroko stało się państwem świeckim, stanowią zagrożenie dla królestwa – oświadczył premier tego kraju Abdelilah Benkirane.

14 lutego, w trakcie spotkania komitetu krajowego Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (PJD) w Rabacie szef rządu oświadczył, że Maroko „jest i będzie państwem islamskim”. Przewodniczący partii zaznaczył także, że „ci, którzy chcą przekształcić Maroko w kraj laicki, popełniają błąd” i „zagrażają państwu, ponieważ społeczeństwo nie chce laickości i nie akceptuje rzeczy stojących w opozycji do swoich punktów odniesienia”.

Benkirane zapewnił, że w Maroku „udało się zagwarantować wolność i stabilizację w ramach pewnych ściśle określonych ograniczeń” i tym samym „stworzyć swój własny model”. Model, który – zdaniem premiera – budzi zainteresowanie w świecie arabskim, który z dużym zainteresowaniem śledzi rozwój sytuacji w tym kraju.

Bohun, na podst. http://telquel.ma/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze