Manifestacja prohamasowskich działaczy na lotnisku Roissy

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Kilkudziesięciu działaczy prohamasowskich manifestowało w piątek rano na paryskim lotnisku Roissy, gdy na prośbę izraelskich władz cofnięte zostały ich rezerwacje na loty do Tel Awiwu. Na lotnisku Ben Guriona ma się odbyć akcja solidarności z Palestyńczykami.

W czwartek izraelskie władze przekazały liniom lotniczym listę osób niepożądanych, na której – według izraelskich służb imigracyjnych – znalazło się ok. 340 osób, w większości narodowości francuskiej. Działacze mają przez Tel Awiw udać się na Zachodni Brzeg Jordanu, na prośbę kilkunastu tamtejszych organizacji, które chcą zwrócić uwagę na los ludności palestyńskiej na okupowanych terytoriach.

Od rana na lotnisku Roissy ok. 50 pasażerów, chcących samolotem linii Lufthansa dostać się do Tel Awiwu przez Frankfurt, okupowało na terminalu 1 przedstawicielstwo tych linii. Nieco później podobną akcję na terminalu 2 podjęli inni działacze, których nie wpuszczono na pokład samolotu Alitalia do Tel Awiwu przez Rzym.

– Roissy pod blokadą, Lufthansa – kolaboranci! – skandowali działacze na pierwszym terminalu.
– Lotnisko Roissy jest pod izraelską okupacją. Jesteśmy usposobionymi pokojowo ludźmi, którzy nie mają najmniejszego zamiaru wywołania niepokojów na lotnisku Ben Guriona – oświadczyła Olivia Zemor, koordynatorka ruchu „BienvenuePalestine” we Francji. Działacze domagają się od linii lotniczych oficjalnego wyjaśnienia decyzji od anulowaniu rezerwacji.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook