Malżeństwa imigranckie – w zamkniętym kręgu

Małżeństwo
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

4 500 imigrantów zawarło w Holandii związek małżeński w roku 2010. 25% z nich to Turcy i Marokańczycy, którzy w większości poślubili kogoś z tej samej grupy etnicznej.

Spośród Turków i Marokańczyków, którzy zawarli związek małżeński w Holandii w ostatnim roku, tylko 20% poślubiło partnera, który pochodził z innego kraju. Dla porównania, w 2000 roku było to przeszło 50%. W 2010 ślub wzięło 970 Turków i 870 Marokańczyków.

Tak więc ponad 80% Turków i Marokańczyków zawiera związki małżeńskie z partnerami z tej samej grupy etnicznej. W większości wypadków partner już mieszka w Holandii. Mały procent poślubia Holendra lub kogoś z innej nacji. W innych grupach odsetek małżeństw z Holendrami jest znacznie wyższy. 30% imigrantów z Gujany Francuskiej i 40% z Antyli wstąpiło w związek małżeński z rdzennym Holendrem w 2010.

Odsetek małżeństw zawieranych poza swoją grupą etniczną jest większy w pierwszej generacji imigrantów, niż w drugiej. W 2010 roku 27% z pierwszej generacji Marokańczyków zawarło takie małżeństwa i tylko 10% z drugiej generacji. Wśród Turków współczynnik ten jest stały i wynosi 16%. (p)

Tłumaczenie: SS

Źródło: http://islamineurope.blogspot.com/2011/11/netherlands-80-of-turks-moroccans-marry.html#more

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook