Kaznodzieja wzywa muzułmanów do opuszczenia Francji

bolek
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamski kaznodzieja z Maroka, szejk Umar al-Hadushi namawia wszystkich muzułmanów do opuszczenia Francji.

Jako powody takiej decyzji al-Hadushi przytoczył francuski zakaz noszenia hidżabu i restrykcje dotyczące wezwania do modlitwy. Następnie wyjaśnił, że islam powinien być wywyższony ponad wszystko i nigdy nie może znaleźć się poniżej czegokolwiek. Porównał też państwa niemuzułmańskie do toalety, gdzie idzie się załatwić sprawę, a potem się wychodzi.

Al-Hadushi powiedział również, że istnieją szczególne dla muzułmanów warunki, które muszą być spełnione w państwie niemuzułmańskim; najważniejsze jest, żeby mógł wpływać na swoje otoczenie, ale sam nie dostał się pod wpływ innych.

Umar al-Hadushi Umar al-Hadushi

Al-Hadushi zapewne zostanie zignorowany przez powszechne media lub uznany za „skrajnego ekstremistę”, jednak postawy i przekonania prezentowane przez Assembly of Muslim Jurists of America (Zgromadzenie Muzułmańskich Prawników Ameryki, AMJA) w dwóch dokumentach* nie różnią się od tych prezentowanych przez szejka. W zasadzie AMJA powtarza te same opinie o tym, że muzułmanie w Ameryce mają nie podlegać wpływom innych, ani stawać się częścią narodowego „tygla”, lecz raczej mają starać się skierować innych w stronę islamu i ustanowić swoje prawo jako naczelne. To jest ich jedyny cel.

Oto tłumaczenie fragmentów wystąpienia al-Hadushiego. Wideo z angielskimi napisami można zobaczyć tutaj.

Zwracam się do moich braci we Francji.(…) Mówię wam, musicie opuścić Francję. Musicie zostawić kraj politeistów. Prorok powiedział: „Nie wpatrujcie się w ich ogień” oraz: „Nikt z nas nie będzie mieszkał z politeistami”.(…) Jeśli muzułmanin nie jest w stanie deklarować i otwarcie przestrzegać zasad swojej religii w obcym państwie, to musi z niego wyemigrować. Ta emigracja nie ustanie, aż do Dnia Zmartwychwstania. Ma ona różne typy i jak powiedział Prorok „Po podboju nie ma emigracji – jest tylko dżihad i dobre intencje”. Mówiąc inaczej, emigracja z Mekki do Medyny sprawiła, że Mekka została podbita i stała się Domem Islamu. Jednak ciągle pozostają emigracje, które nie ustaną, tak jak dżihad nie ustanie do Dnia Zmartwychwstania.

Dlatego też można wyemigrować z kraju, który znieważa islamskich uczonych. Z państwa, w którym nie może być stosowane prawo szariatu. Najważniejszym rytuałem doświadczanym przez ludzi powinno być wezwanie na modlitwę. Jednak we Francji zostało ono zabronione, tak samo jak noszenie hidżabu. Dlatego musicie uciekać z tego kraju.

Niektórzy uczeni mówią nawet, że jeśli jedzie się do państwa politeistów dla handlu czy pracy, jeśli trzeba tam pojechać, to trzeba spełnić niektóre warunki. Po pierwsze, trzeba posiadać pewną doktrynę. Trzeba być w nią uzbrojonym. Po drugie, trzeba móc przestrzegać rytuałów swojej religii. Po trzecie, nie można wykonywać uwłaczającej pracy, jako śmieciarz czy zamiatacz ulic. To jest niedopuszczalne, ponieważ to powinni robić politeiści.

Najważniejszym warunkiem nałożonym przez uczonych jest to, że muzułmanie powinni wpływać na innych. W sytuacji, gdy człowiek jest zmuszony jechać tam po pracę czy edukację, po coś, czego nie może dostać w kraju muzułmańskim, musi być uzbrojony w doktrynę, musi wpływać na swoje otoczenie, ale nie może dać sobą manipulować. Mam na myśli to, że nikt nie jest w stanie zmusić go do zostania chrześcijaninem lub, Boże uchowaj, kimś gorszym.

Mówię wam również, że życie wśród politeistów jest jak to, co robi się w toalecie. Idzie się za potrzebą, a potem się wychodzi. Czy ktokolwiek może żyć w toalecie? Nie. To samo dotyczy państw politeistycznych.

Tłumaczenie AS

Źródło: http://www.wikiislam.net/wiki/Moroccan_Islamic_Preacher_Calls_on_All_Muslims_to_Leave_France_Compares_Europe_to_a_Toilet

* Omówienie dokumentów:

http://www.wikiislam.net/wiki/AMJA_Cautions_Muslims_Against_Participating_in_American_Legal_System_-_Urges_Them_to_Hate_It_in_Their_Hearts

http://www.wikiislam.net/wiki/Mainstream_American_Muslim_Group_Warns_Muslims_Against_Working_in_Law_Enforcement

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook