Małoletnie panny młode w Wielkiej Brytanii

| 22 komentarze|
image_pdfimage_print

Muzułmańscy zwierzchnicy meczetów zgadzają się udzielić ślubu nawet 12-letnim dziewczynkom… o ile rodzice obiecają, że nikomu o tym nie powiedzą.

Ryan Kisiel

Brytyjscy duchowni muzułmańscy gotowi są udzielać dozwolonych przez prawo szariatu ślubów z małoletnimi, nawet 12-letnimi dziewczynkami.
Dwóch imamów wyraziło gotowość udzielenia ślubu małoletniej dziewczynce i ponad 20-letniemu mężczyźnie, mimo uzasadnionych obaw, że dziewczynka byłaby zmuszona do uprawiania seksu z mężem. Upublicznienie tego faktu skłoniło ministerstwo spraw wewnętrznych do oświadczenia, że tego rodzaju ceremonie zostaną dokładnie zbadane przez rząd w związku z planowaną ustawą zabraniającą przymusowych małżeństw.

Ponad 1000 z 8000 przymusowych małżeństw zawieranych co roku przez obywateli Wielkiej Brytanii dotyczy dziewczynek 15-letnich lub młodszych; w jednym przypadku dziewczynka miała tylko 5 lat.

Do wspomnianych duchownych zwrócił się mężczyzna podający się za ojca 12-letniej dziewczynki, mówiąc, że pragnie wydać ją zawczasu za mąż, by nie miała szansy ulec pokusom zachodniego, dekadenckiego stylu życia.

Imam Mohammed Kassamali z ośrodka muzułmańskiego w Peterborough podkreślał konieczność zachowania dyskrecji w związku z taką ceremonią. Miał on powiedzieć: Gdyby to (małżeństwo) było niemożliwe, od razu bym pana o tym poinformował (…) Najlepiej, żeby dziewczynka trafiła do domu swego męża jak najszybciej, im w młodszym wieku, tym lepiej. Według prawa szariatu nie stanowi to żadnego problemu. Mówi ono, że pierwsze oznaki dojrzewania mogą się u niej pojawić już w domu męża. (…) Problem polega na tym, że nie możemy wytłumaczyć się z tego typu przypadku (małżeństwa), jeśli dziewczynka zgłosi to (władzom). (…) Chodzi o niepełnoletność; jeśli dziewczynka jest przymuszana i pójdzie zgłosić to na policję, wszyscy będziemy mieli problemy.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Namawiał też ojca, by zachęcił nowożeńców do opóźnienia współżycia, czyli odłożenia uprawiania seksu na później.

Abdul Haque, emerytowany imam, który nadal udziela ślubów w meczecie Shoreditch we wschodnim Londynie, zgodził się ponoć na przeprowadzenie tej ceremonii w środę, po wieczornych modłach. Niech pan powie wszystkim, że to są zaręczyny, ale tak naprawdę będzie to ślub, powiedział ukrywającemu swą tożsamość reporterowi gazety Sunday Times.

Według nakazów islamu, kiedy dziewczynka wejdzie już w okres dojrzewania, ojciec ma prawo i rodzice maja prawo [wydać ją za mąż], jednak zgodnie prawem tego kraju, jeśli dziewczynka poskarży się, twierdząc że jej małżeństwo zostało zaaranżowane i jeśli nie jest w wieku uprawniającym do zawarcia małżeństwa, wtedy osoba, która udzieliła ślubu trafi do więzienia, podobnie jak rodzice dziewczynki.

Powiedział też, że prorok Mahomet poślubił siedmioletnią dziewczynkę, a potem dodał: Jesteśmy jego wyznawcami, musi pan to wyjaśnić (swojej córce).

Duchowni nie popełniają przestępstwa udzielając islamskich ślubów, nawet jeśli jedno z nowożeńców albo oboje mają mniej niż 16 lat. Takie małżeństwa nie są uznawane przez prawo brytyjskie, więc formalności cywilnoprawnych można dopełnić jedynie wtedy, kiedy oboje mają ukończone 16 lat.

Prawo islamskie pozwala na odbywanie stosunków płciowych po zawarciu małżeństwa, jednak ponieważ uprawianie seksu jest prawnie dozwolone od momentu ukończenia 16 lat, mąż może zostać postawiony przed sądem za gwałt, jeśli uprawia seks z nieletnią dziewczynką. Powołany w 2005 roku Zespół ds. Przymusowych Małżeństw rozpatrzył w zeszłym roku 1468 przypadków, z czego 205 dotyczyło dzieci poniżej 15 lat.

Farooq Murad z Brytyjskiej Rady Muzułmanów (Muslim Council of Britain) oświadczył: Jesteśmy takiemu procederowi całkowicie przeciwni, gdyż jest on nielegalny w świetle prawa tego kraju, a nawet w świetle prawa szariatu budzi poważne wątpliwości.
Skonfrontowany z doniesieniami na swój temat Kassamali powiedział, że nie udzieliłby takiego ślubu bez zgody dziewczynki i że najpierw skorzystałby z porady prawnej. Natomiast Haque w ogóle odmówił komentarza.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych stwierdził: Małżeństwa dzieci są nielegalne i całkowicie niedopuszczalne. Delikatne kwestie kulturowe i polityczna poprawność nie mogą być i nie będą przeszkodą w ujawnianiu tego rodzaju przestępstw i w zapobieganiu im.

Tlumaczenie: rol

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2200555/The-British-child-brides-Muslim-mosque-leaders-agree-marry-girl-12–long-parents-dont-tell-anyone.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook