Makijaż sprzeczny z islamem

iran-women-protest
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Islamski przywódca religijny na stanowisku szefa rządowej telewizji w Iranie zabrania kobietom pokazującym się w telewizji noszenia makijażu i rozmawiania z mężczyznami. Nie podoba mu się również muzyka na wizji.
iran-women-protest
Kobiety występujące w telewizji nie mogą nosić makijażu, gdyż jest to sprzeczne z szariatem, islamskim prawem religijnym – ogłosił kierujący irańską telewizją państwową Ezatollah Zarghami. Zarghami, dawniej członek elitarnej Gwardii Rewolucji, ponownie wybrany na stanowisko przez przywódcę kraju Ayatollaha Khamenei, dodał, że kobiety zaproszone do studia powinny rozmawiać tylko z reporterkami, z reporterami natomiast rozmowa jest już niewskazana.

Podczas konferencji dyrektorów stacji telewizyjnych, na pytanie postępowego pisma Etemad odpowiedział wezwaniem do wycinania muzyki podczas programów oraz do wzorowania się na muzyce z … westernów, która jest doskonała i spokojna. Nie chodzi o to, żebyśmy ich naśladowali, ale wykorzystujmy pozytywne strony, dodał Zarghami. Doradził również wydziałowi produkcji wprowadzenie nowych metod nadzoru. Nie każę wam filtrować informacji, mówię tylko, że powinniście zachować ostrożność, tak aby nic niepożądanego nie miało miejsca. Zarghami orzekł również, że media powinny zaprzestać rozpowszechniania obrzydliwych jego zdaniem żartów między kobietami a mężczyznami.

JB na podst. The Times of India

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook