LOA: Nie rasizmowi, nie dla szariatu!

Liga Obrony Angli demonstracja
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Liga Obrony Anglii (English Defence League) przeprowadziła 23 stycznia dużą demonstrację, liczącą z grubsza 1500 uczestników. Nie powiodły się próby zakłócenia demonstracji przez lewicowych ekstremistów, przebiegła ona w dobrym stylu, pod wzmożoną ochroną policji. Poniżej prezentujemy jedną z  przemów wygłoszonych podczas tego wydarzenia.

Liga Obrony Angli demonstracja
Liga Obrony Angli demonstracja

Nie rasizmowi, nie dla szariatu!

Jako Czarny człowiek stoję tutaj by powiedzieć, że Liga Obrony Anglii nie jest organizacją rasistowską.

Znam wielu z tych ludzi od lat i uczestniczyłem z poprzednich demonstracjach. Rasizm po prostu nie jest częścią ich polityki ani nie jest odzwierciedlany przez ich członkostwo.

Moja obecność tutaj zadaje kłam oskarżeniom wielu mediów i organizacji anty-rasistowskich, które utrzymują, że LOA stanowi front dla rasistowskich organizacji w tym kraju. Gdyby tak było, nie byłoby mnie tutaj.

LOA popiera moje poglądy na temat budowania harmonii pomiędzy rasami i ludźmi o różnych kolorach skóry. W LOA widzę obrońcę moich interesów, jako czarnego człowieka, do życia w społeczeństwie, gdzie kolor skóry nie odgrywa roli w sposobie funkcjonowania społeczeństwa. Tak jak Martin Luther King jr. wiele lat temu powiedział w swoim słynnym przemówieniu „Mam takie marzenie”: pewnego dnia [nasze dzieci] będą żyły w społeczeństwie, które nie będzie ich osądzało wedle koloru skóry, lecz wedle ich charakterów”.

Stanowisko LOA przeciwko prawu szariatu i radykalnemu islamowi jest stanowiskiem przeciwko ideologii supremacji zamaskowanej jako religia, która głosi że muzułmanie są lepsi niż niemuzułmanie i że najlepsi z nich wszystkich są muzułmańscy mężczyźni.

To rozróżnienie na podstawie tego, w co wierzy dana osoba jest tak samo złe jak rozróżnienie na podstawie koloru skóry.

Moje sumienie, czyli to, w co wybieram wierzyć, jest tak samo częścią mnie jak kolor mojej skóry. Jeśli moim wyborem jest nie przyjąć Islamu, nie czyni to mnie z tego powodu gorszym człowiekiem. A z tego, co rozumiem z Islamu powiedziałbym, że o wiele lepiej na tym wyjdę, jeśli NIE poddam się Allachowi!

Lecz islamskie społeczeństwo znęcałoby się nade mną, jako niemuzułmanem, w taki sam sposób jak białe rasistowskie społeczeństwo znęcałoby się nad czarnym niewolnikiem.

„Kaffir” to islamskie słowo oznaczające niemuzułmana; i jest ono po prostu islamską wersją słowa „czarnuch”.

Czarne kobiety i czarni mężczyźni przeszli zbyt długą drogę i wycierpieli za dużo by zamienić jedną formę niewolnictwa na drugą. Nie pozwolimy się nad nami znęcać ani też nie chcemy znęcać się nad innymi.

Nie zgodzę się na to i nie powinien też godzić się na to ten naród!

Mówię wam: nie rasizmowi, nie dla szariatu!

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze