Liga Muzułmańska atakuje „Euroislam”. Protestujemy

artykuł
| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

 Publikujemy list, wystosowany przez Stowarzyszenie Europa Przyszłości do redakcji portalu Na Temat. Kilka godzin po jego wysłaniu otrzymaliśmy odpowiedź autora tekstu, którą również zamieszczamy poniżej.

artykuł

Szanowni Państwo,

W opublikowanym w „Na Temat” wywiadzie „Przedstawiciel Ligi Muzułmańskiej w Polsce: ‚Nigdy nie będziemy w Polsce wprowadzać szariatu’” dziennikarz Michał Gąsior usiłuje pomówić portal euroislam.pl wpisując nas w nurt radykalnej prawicy, z którą nie mamy powiązań. Opisywani jesteśmy w kontekście 23. Zjazdu Muzułmanów, w sprawie, w której jak do tej pory się nie wypowiedzieliśmy, w powiązaniu z wulgarnymi, nienawistnymi wypowiedziami, których nigdy nie popieraliśmy, a wręcz przeciwnie współpracowaliśmy z organami ścigania w dochodzeniach w sprawie osób czyniących groźby karalne, na co posiadamy stosowne dowody.

To zrozumiałe, że przedstawiciele Ligi Muzułmańskiej wskazują, że są przez nas atakowani, ponieważ publikujemy:
– informacje o ich powiązaniach z organizacjami i osobami fundamentalnego islamu,
– publikowanie przez nich treści islamskiego fundamentalizmu sprzecznych z prawem,
– głosy krytyczne wobec nich ze strony służb i organów ścigania,
– treści dyskryminujące, publikowane przez Ligę Muzułmańską.

Pan Michał Gąsior wyjątkowo niekompetentnie, nierzetelnie i nieobiektywnie zajął się całą sprawą, o czym świadczy fakt, że w pierwszej publikacji pomylił nawet nazwę organizacji muzułmańskiej. Wątpliwe jest zatem, że temat jest głębiej przez niego zbadany.

Żądamy więc zaprzestania szkalowania strony euroislam.pl oraz, w ramach dopuszczenia do głosu różnych stron, opublikowania naszego artykułu dotyczącego Ligi Muzułmańskiej oraz gości zaproszonych na najbliższy zjazd.

Jan Wójcik
Stowarzyszenie Europa Przyszłości
euroislam.pl

* * *

Odpowiedź autora artykułu

Szanowni Państwo,
Piszę w odpowiedzi na list z zarzutami dotyczącymi wywiadu z koordynatorem Ligi Muzułmańskiej w RP. Na początku chcę zaznaczyć, że nadesłany tekst oczywiście zostanie opublikowany na naTemat. Zawsze staramy się przedstawiać dwie strony sporu, czego dowodem był choćby artykuł o internetowej popularności wypowiedzi Mariusza Maxa Kolonko na temat muzułmanów, a potem odpowiedź arabisty, który odniósł się do tez dziennikarza.

W opisywanym w mailu przypadku artykuły dotyczyły organizacji w Puławach zjazdu polskich muzułmanów i reakcji na to wydarzenie. Dlatego też w pierwszym artykule opisaliśmy internetowe reakcje, a w drugim dopuściliśmy do głosu przedstawiciela organizatora, czyli Ligi Muzułmańskiej RP.

Sugerują Państwo, że „usiłuję pomówić portal euroislam.pl wpisując go w nurt radykalnej prawicy”. Problem w tym, że euroislam.pl nie jest tematem tego wywiadu, nigdzie nie wymieniam nazwy portalu, a tym bardziej nie stawiam zarzutów. Przypisanie euroislamowi ataków na Ligę Muzułmańską jest poglądem mojego rozmówcy, a nie moim.

Uważam więc, że „żądanie zaprzestania szkalowania strony euroislam” nie jest adresowane do naTemat, bo my nigdy Państwa portalu nie „szkalowaliśmy”.

Pozostaję  z szacunkiem
Michał Gąsior

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook