Liban: Samba antyislamska

Samba w Libanie
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Brazylijscy tancerze mieli wystąpić w libańskim mieście Tyre. Jednak nie wystąpią. Powód? Samba nie podoba się libańskim uczonym, bo kłóci się – ich zdaniem – z regułami islamu.

Samba w LibanieJest to grupa taneczna o charakterze pornograficznym, co kłóci się z naszą etyką powiedział szejk Ali Yassin – jeden z pięćdziesięciu przywódców religijnych, którzy nawoływali do odwołania występu. Obawiamy się, że pojawienie się nagich tancerzy na ulicy będzie oznaczało kłopoty, nasze społeczeństwo nie zaakceptuje takiej parady. Tyre jest konserwatywnym miastem muzułmańskim – argumentował duchowny.

Z pomocą brazylijskim artystom przyszedł Roberto Medeiros – attache kulturalny ambasady brazylijskiej w Bejrucie, który zapewnił lokalne władze, że tancerze będą przyzwoicie odziani. Ostatecznie jednak władze i duchowni libańscy tę propozycję odrzucili.  Mer Tyre, Abdel Mohsen al-Husseini oświadczył, że występ został odwołany po konsultacjach z władzami lokalnymi, jak również brazylijskim ambasadorem w Libanie.

Inne libańskie miasta są trochę bardziej przychylne. Tancerze dają  tam swoje przedstawienia od 23 września.

Totty na podst. AFP

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze