„Leśny dżihad” – Al-Kaida podpalała lasy w Europie?

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Za letnie pożary lasów w Europie odpowiada Al-Kaida – tak twierdzi rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa. Według szefa tych służb, ogień wzniecano w ramach operacji „leśny dżihad”.

Była to część strategii „tysiąca igiełek”, która zakładała podpalenie lasów w krajach Unii Europejskiej. Z tymi rewelacjami Aleksander Bortnikow, szef FSB, wystąpił podczas spotkania szefów specsłużb z różnych państw w Moskwie.

Twierdził on, że terroryści zadali państwom Starego Kontynentu straty moralne i ekonomiczne bez skomplikowanych przygotowań, sprzętu i dodatkowych kosztów. Szef FSB uważa, że inspiratorzy takich działań są niezwykle trudni do wykrycia. Pojawiają się jednak wskazówki na islamistycznych forach internetowych. To tam znajdziemy wezwania do wywołania „leśnego dżihadu” i najbardziej efektywne sposoby podpalania lasów i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Minionego lata pożary lasów objęły znaczną część południowej Europy. Płonęły one między innymi we Włoszech, Hiszpanii, Grecji i Chorwacji.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze