Lars Hedegaard jednak skazany

Lars Hedegaard
| 25 komentarzy|
image_pdfimage_print

Duński Sąd Najwyższy uchylił postanowienie sądu okręgowego w sprawie komentarzy Larsa Hedegaarda na temat muzułmańskich mężczyzn.

Sąd Najwyższy ukarał Hedegaarda, przewodniczącego Free Press Society (Stowarzyszenie Wolnej Prasy), grzywną w wysokości 5000 koron za „obraźliwe rasistowskie komentarze” wygłoszone w grudniu 2009 roku. „Dziewczęta w rodzinach muzułmańskich są gwałcone przez swoich wujków, kuzynów czy ojców” i „Kiedy muzułmański mężczyzna gwałci kobietę, to jest to jego prawem” – tak brzmiały wypowiedzi, które padły z ust Hedegaarda w trakcie wywiadu udzielonego autorowi blogu snaphanen.dk i tamże opublikowanego. Decyzja sądu obaliła orzeczenie Sądu Okręgowego, który uznał w styczniu, że Hedegaard nie wiedział, iż jego kontrowersyjne wypowiedzi zostaną rozpowszechnione.

 Lars Hedegaard
Lars Hedegaard

W zeszłym tygodniu Hedegaard opublikował książkę zatytułowaną „Muhammeds Piger” (Dziewczyny Mahometa), w której pisze o kwestiach takich jak dyskryminacja w islamie i wiara w przeznaczenie. „Każdy podlega woli Allaha, ale traktuje on różnych ludzi w różny sposób, bez przedstawiania jakichkolwiek konkretnych kryteriów. Jedynym kryterium jest jego własna wola” – czytamy w książce. Kobiety znajdują się w centrum zainteresowania książki, w której autor wyraża także swoją radość związaną ze zwycięstwem wolności wypowiedzi, odnosząc się do wyroku uniewinniającego wydanego przez sąd okręgowy.(p)

Tłum.BL

cphpost.dk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze