Kurt Westergaard dla wolności słowa

wolnosc-slowa
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kurt Westergaard, autor słynnej karykatury Mahometa z bombą w turbanie, zakłada fundację, aby wspomóc ideę wolności słowa. Fundacja oparta jest na przekonaniu, że wolność wypowiedzi jest kamieniem węgielnym demokracji i pełni kluczową rolę dla dialogu i rozwoju społeczeństwa.

Westergaard, laureat licznych krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla wolności słowa, obecnie sprzedaje sygnowane odbitki swojej grafiki „Free Speech”, aby zebrać w ten sposób środki na finansowanie fundacji. Jej celem  jest wspieranie artystów i innych kreatywnych osób, które ze względu na swoje wypowiedzi cierpią z powodu przemocy i prześladowań. Przywódcy krajów, nobliści, artyści, a w szczególności zwyczajni ludzie z różnych stron świata w ciągu ostatnich lat doceniali i wspierali Kurta Westergaarda, tym samym uznając szczególną wagę jego wytrwałości i przekonań. Za pomocą rysunku Free Speech Westergaard, we właściwy sobie, bezpośredni sposób, za pomocą kolorów i symboli, przedstawił znajdującą się w trudnych warunkach wolność słowa. Rysunek skłania do refleksji i pobudza wyobraźnię, w której sam autor upatruje „niezłomnej obrończyni wolności słowa”. Raz do roku zarząd i rada fundacji będa nominować pięciu kandydatów do wygranej, Nagrody Wetergaarda. Zwycięzca zostanie wyłoniony w listopadzie lub grudniu, a następnie będzie miała miejsce ceremonia wręczenia nagrody.

wolnosc-slowa
Wolność słowa, rysunek Kurta Westergaarda

Nominowanymi do nagrody będą osoby, które okazały odwagę stając przeciwko opresji. Ludzie, którzy na przykład poprzez wiersze, filmy, obrazy, śpiew, teatr lub inną twórczość artystyczną okazali wytrwałość, pozostając wiernymi swoim przekonaniom, bez względu na przemoc, prześladowanie, groźby śmierci itp. Rysunek „Free Speech” będzie sprzedawany w wielu częściach świata za cenę 100 euro, aby wspomóc powstanie Fundacji. W najbliższym czasie więcej informacji będzie można znaleźć na stronie: www.westergaardfoundation.com

Grafikę można nabyć tutaj, odpowiedni link znajduje się w prawym dolnym rogu strony.  (ms)

Tłumaczenie: JK

europenews.dk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze