Bractwo Muzułmańskie chce tłumić wolność słowa w Europie

| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Federacja Islamskich Organizacji w Europie (FIOE), do której należy Liga Muzułmańska w RP, wzywa w oświadczeniu do tłumienia i kryminalizacji wolności wypowiedzi.

Jak donosi kuwejcka agencja prasowa KUNA, Federacja Europejskich Organizacji w Europie potępiła „horrendalną eskalację prób dyskredytowania religii islamu i jej świętości na Zachodzie”.

monkeyJednym z głównych powodów wydania tego oświadczenia były plany spalenia Koranu oraz przyznanie nagrody za walkę o wolność słowa Kurtowi Westergaardowi, duńskiemu rysownikowi, autorowi karykatur Mahometa. Nagroda została wręczona rysownikowi we wrześniu przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Muzułmanie podkreślają swój szok z powodu udziału tak prominentnych przedstawicieli w wydarzeniu „honorującym artystę znanego z prac podżegających do nienawiści”.

Dla FIOE ta „fala haniebnych czynów wymierzonych w religię islamu” nie powstała bez udziału i podżegania ze strony różnych mediów, polityków i stronnictw religijnych. Wzywa więc do „skutecznych działań, które są bardziej zdecydowane, kryminalizując takie akty oraz zakazując ich proceduralnie, zarówno izolując je w społeczeństwie i wykorzeniając poprzez edukację, media i działania kulturalne”.

*

FIOE zdaje się zapominać, że karykatury Mahometa powstały już jako odpowiedź na strach rysowników przed przedstawieniem postaci Mahometa w obawie przed groźbami śmierci ze strony muzułmanów. Nie wspomina również o tym, że karykatury opublikowane jesienią nie spotkały się z żadnym odzewem, a do nienawiści skutecznie przez następne miesiące podżegali islamscy duchowni m.in. duchowy lider FIOE Jusuf Al-Qaradawi; Organizacja Konferencji Islamskich; oraz przedstawiciele władz państw muzułmańskich, m.in. premier Turcji Erdogan.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

FIOE uważana jest za organizację parasolową Bractwa Muzułmańskiego w Europie. Jej duchowym liderem jest szejk Jusuf Al-Qaradawi, który nie ukrywa swoich nadziei, że Europa wkrótce stanie się ziemią islamu.(pj)

JW. na podst. Global Muslim Brotherhood Daily Report

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook