„Kraje arabskie nie chcą wspomóc walki z finansowaniem terrorystów”

Atak terrorystyczny w Bombaju
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sojusznicze kraje arabskie nie współpracują lojalnie z USA w działaniach na rzecz odcięcia terrorystom źródeł finansowania – skarżą się dyplomaci amerykańscy, z sekretarz stanu Hillary Clinton włącznie, w tajnych depeszach ujawnionych przez portal Wikileaks.

Jak podaje poniedziałkowy „New York Times”, arabscy sojusznicy USA: Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar i Kuwejt, opierają się przed zastosowaniem metod zalecanych przez Amerykanów, jak ściganie arabskich fundacji charytatywnych zbierających pieniądze dla terrorystów. Władze tych państw określają te metody jako „drakońskie”.

Atak terrorystyczny w Bombaju
Atak terrorystyczny w Bombaju

Informacje te pochodzą z materiałów Wikileaks przekazanych przez tę organizację dziennikowi „New York Times” i czterem innym gazetom, które od tygodnia publikują rewelacje z przecieku na swoich łamach.

Z dokumentów dyplomatycznych wynika, że mimo podejmowanych od dziewięciu lat wysiłków USA na rzecz blokowania funduszy dla terrorystów, wiele milionów dolarów bez przeszkód płynie wciąż do ekstremistycznych grup na całym świecie.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze