Kolejne nagrania Al-Kaidy w Niemczech. Zatrzymano 25-latka

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

25-latek pochodzenia tureckiego został zatrzymany w związku z opublikowaniem nagrania z groźbami zamachów w Niemczech – podaje CNN. Tymczasem Al-Kaida nasila propagandę. Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych bada dwa nowe nagrania wideo opublikowane przez terrorystów. W jednym z nich występuje Osama Bin Laden.

25-latka zatrzymano w Stuttgarcie. Zamieszczał on w internecie jedno z nagrań islamskiego radykała Bekkay Harrach. Jak podaje CNN, zatrzymany jest bezrobotny i mieszka sam. Zdaniem policji, najprawdopodobniej nie ma on związku z produkowaniem nagrania. Jedynie je rozpowszechniał.

Nagrania przed wyborami

Tymczasem przed niedzielnymi wyborami Al-Kaida nasiliła działania – pojawiły się kolejne nagrania. W pięciominutowym wystąpieniu Bin Laden wzywa Europejczyków do zerwania sojuszu z Amerykanami i wycofania wojsk z Afganistanu. Nagranie w języku arabskim nie ma bezpośrednich odniesień do wyborów w Niemczech, natomiast jest zaopatrzone w niemieckie napisy. Traktujemy je bardzo poważnie – zapewnił rzecznik niemieckiego MSW Stefan Paris. Zaznaczył, że na razie nie ma potwierdzenia, czy wideo jest autentyczne.

W drugim opublikowanym dziś wideoklipie islamski radykał Bekkay Harrach wzywa do udziału w dżihadzie – świętej wojnie w imię islamu. To już trzecie w ostatnim tygodniu nagranie, w którym występuje pochodzący z Bonn, związany z Al-Kaidą Harrach. Jak podkreślił jednak rzecznik MSW, nowe wideo nie zawiera bezpośrednich gróźb pod adresem Niemiec.

Więcej na: gazeta.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook