Kolejne aresztowania w mateczniku terrorystów

Akcja antyterrorystów w Molenbeek
Akcja antyterrorystów w Molenbeek
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W połowie stycznia brygady antyterrorystyczne zamknęły część ulic w Brukseli, głównie w położonej niedaleko siedzib Unii dzielnicy Molenbeek, która słynie z sympatyków ISIS.

Dzielnicę patrolował również helikopter oraz uzbrojone auta policyjne, podczas gdy funkcjonariusze przeszukiwali budynki. W sumie doszło do czterech przeszukań, w wyniku których zatrzymano trzy osoby, jednak nie znaleziono broni ani materiałów wybuchowych. Więcej szczegółów nie ujawniono.

1Molenbeek jest wylęgarnią terrorystów. To stąd pochodzi Salah Abdeslam, mózg ataków w Paryżu w 2015 roku, w których życie straciło 130 osób.

W Molenbeek mieszkali również organizatorzy ataków na pociągi w Madrycie w 2004 roku, sprawcy zamachu na lotnisku w Brukseli oraz ataku na żydowskie muzeum w tym mieście.

Historyk i ekspert ds. dżihadu Pieter Van Ostaeyen po atakach w Paryżu specjalista szacował, że do ISIS przyłączyło się około 190 Belgów, w tym 47 kobiet. Pod koniec ubiegłego roku aresztowano 14-latka. Znaleziono przy nim materiały wybuchowe i butelkę z napisem Allahu Akbar. Chłopak należał do grupy pracującej w pobliżu stacji kolejowej Bruksela Zachodnia.

GB na podst. www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze