Klich przedstawił pomysł zmniejszenia wojsk w Afganistanie

Polska armia w Afganistanie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef MON Bogdan Klich rozmawiał w czwartek w Kabulu z dowódcą Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie generałem Davidem Petraeusem o przyszłości misji w tym kraju oraz polskich i amerykańskich planach związanych z tą misją.

– Generał Petraeus skonkretyzował to, co mówił w marcu na spotkaniu ministrów obrony NATO o regionach, które są przedmiotem szczególnego zainteresowania władz wojskowych – powiedział Klich dziennikarzom po spotkaniu.

– Dla nas ważne jest to, że w dwóch prowincjach sąsiadujących z Ghazni – Wardak i Logar – Amerykanie zamierzają przeprowadzić szeroko zakrojone akcje wojskowe zwiększające bezpieczeństwo. To będzie rzutowało na północną część prowincji Ghazni – dodał.

Polska armia w AfganistanieSzef MON powiedział, że przedstawił Petraeusowi zamiar zmniejszania polskiego kontyngentu, zgodnie z porozumieniem rządu i prezydenta RP. – Poinformowałem, że bierzemy pod uwagę przede wszystkim sytuację tutaj, jak się ona rozwija, jak wygląda działanie przeciwnika – zaznaczył.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze