Kampania przeciw ekstremizmowi budzi obawy muzułmanów

Germany- antiterrorist prevention poster
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ugrupowania muzułmańskie i niektórzy politycy uważają, że kampania rządu Niemiec w celu przeciwdziałanie radykalizacji młodych muzułmanów może okazać się bardziej dzieląca niż pomocna.

Plakaty przedstawiają biało-czarne zdjęcia młodych muzułmanów i wyglądają jak ogłoszenia o poszukiwaniu osób zaginionych. W ramach programu prowadzonego przez niemieckie MSW zostaną opublikowane w trzech miastach, w których znaczącą część mieszkańców stanowią muzułmanie.

Kampania ma na celu uświadamianie rodziców, nauczycieli, przyjaciół, jak należy zachować się w przypadku jeśli ktoś z ich otoczenia ulega coraz większemu wpływowi poglądów ekstremistycznych. W przypadku podejrzeń można udać się do centrum doradztwa i dowiedzieć się, jak najlepiej postępować z taką osobą.

Przeciwnicy twierdzą jednak, że plakaty sugerują, że każdy może być terrorystą lub fanatykiem. Cztery główne organizacje reprezentujące muzułmanów w Niemczech są zdania, że „plakat w jego obecnej formie tworzy nowe obszary konfliktu i nie przynosi pożądanego efektu.” Twierdzą, że plakaty będą tylko „siać niepewność”. Choć kampania ma się rozpocząć 21 września, kiedy to plakaty pojawią się na ulicach Berlina, Hamburga oraz Bonn, można je już zobaczyć w Internecie.

“To jest nasz syn Ahmad. Brakuje nam go, nie poznajemy go. Z każdym dniem staje się coraz bardziej radykalny” – takie słowa można przeczytać na jednym z plakatów. Rzeczniczka ministerstwa podkreśla, że kampania została zaakceptowana przez organizacje [muzułmańskie] i rozpocznie się w zaplanowanym terminie.

Tłumaczenie: Aniqa

Źródło: http://www.expatica.com/de/news/german-news/german-posters-to-counter-islamic-extremism-draw-ire_241992.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook