Jesteś w ciąży? Nie pokazuj się publicznie w Turcji

Omer Tugrul Inancer
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Turecki prawnik i komentator Omer Tugrul Inancer oświadczył, że kobiety ciężarne nie powinny pokazywać się publicznie.
Omer Tugrul Inancer
“Ogłaszanie ciąży fanfarami jest niezgodne z naszą cywilizacją. Kobiety ciężarne nie powinny prezentować swoich brzuchów publicznie. To nieestetyczne.”, oznajmił Inancer w publicznej telewizji. „Po 7 czy 8 miesiącach przyszłe matki powinny opuszczać dom tylko samochodem, w towarzystwie męża, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, i to wyłącznie wieczorem. Tymczasem ciągle widzimy je w telewizji. To nieprzyjemne. To nie realizm, tylko niemoralność”.

Prezenter programu podziękował Inancerowi, mówiąc: „Oby Bóg pana wysłuchał”.

Sprawa stała się szybko głośna w mediach społecznościowych. Świeccy aktywiści wezwali do protestu na popularnej wśród turystów ulicy Istiklal, w pobliżu placu Taksim, namawiając uczestników, żeby przyszli z poduszką pod ubranie na znak solidarności z ciężarnymi.

„Niech oni wreszcie przestaną czepiać się kobiet w tym kraju. Jakby mogli, to decydowaliby o tym, jakim powietrzem mamy oddychać”, grzmiała Aylin Nazliaka z partii socialdemokratycznej. Wtórował jej Mehmet Oktay, świecki nacjonalista: Inancer mówi, że nieprzyjemny jest widok ciężarnej kobiety na ulicy. A czy przyjemnie jest słyszeć jak premier Erdogan mówi, że kobieta powinna mieć co najmniej trójkę dzieci?”.

Wypowiedział się też Wielki Mufti, kierujący Dyrektoratem Spraw Religijnych w tureckim rządzie. „Religia nie wzywa do izolacji kobiet, w ciąży czy nie. Być matką to dar od Boga”, powiedział. Jednakże kobiety ciężarne powinny się ubierać uważnie, tak jak wszystkie inne – nie nosić ubrań odsłaniających brzuch czy dół pleców”.

PJ, na podst.: www.ansamed.info

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook