Japonia przychylna muzułmanom

| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wraz z rosnącą liczbą muzułmańskich turystów w Japonii, wynikającą ze złagodzenia przepisów wizowych, lotniska w kraju kwitnącej wiśni stają się coraz bardziej przyjazne dla wyznawców Allaha.

Wśród udogodnień są pokoje do modlitwy, restauracje z żywnością halal, czy specjalny sprzęt do ablucji przed modlitwami. Niektóre pokoje zostaną wyposażone w dywaniki modlitewne i wskaźniki informujące o położeniu Mekki. Na liście lotnisk, które dostosują swoją ofertę do potrzeb muzułmanów, są między innymi Kansai, Tokio-Hadena, Narita czy port lotniczy w Osace.

Jak podkreślają przedstawiciele lotnisk, Japończycy zamierzają pokazać swoją gościnność w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

meczet w TokioW lipcu Japonia złagodziła przepisy dotyczące wydawania wiz dla turystów z Indonezji (gdzie 90 procent spośród 240 milionów mieszkańców to muzułmanie), Malezji (60 procent z 29 milionów) i trzech innych krajów Azji Południowej. W październiku 2013 r. Japonię odwiedziło 28 tysięcy turystów z Indonezji i Malezji – 40 procent więcej niż w roku ubiegłym.

„W Japonii rozpoczęto działania już na wczesnym etapie przygotowań, tak, aby lotniska stały się wreszcie przyjazne dla muzułmanów. Jeśli starania te zostaną zauważone w świecie islamskim, jeszcze więcej muzułmanów powinno odwiedzać Japonię” – powiedział Ken Fujita, szef projektu w dziale promocji handlu, inwestycji i turystyki w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).

Bochun, na podst.: http://muslimvillage.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook