Izrael: incydent w ambasadzie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Najprawdopodobniej niezrównoważony psychicznie Palestyńczyk wtargnął do ambasady Turcji w Tel Awiwie i wziął zakładników. Wcześniej przed ambasadą słychać było strzały – podały izraelska policja i MSZ.

ambasada-turcji-w-izraeluWedług tureckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych napastnik, uzbrojony w nóż i pistolet, został schwytany przez strażników. Rzecznik izraelskiego MSZ Jigal Palmor mówił wcześniej, że napastnikiem jest Palestyńczyk z Ramalli Nadim Injaz, który już cztery lata temu domagał się azylu w ambasadzie Wielkiej Brytanii w Tel Awiwie.

Media podają sprzeczne doniesienia na temat incydentu. Pojawiły się informacje, że napastnik został ranny, a nawet – że zastrzelony. Nie wiadomo też, ilu zakładników wziął mężczyzna. Według BBC, która powołuje się na izraelskie MSZ, w rękach porywacza jest w dalszym ciągu co najmniej jedna osoba.

Z kolei jedna ze stacji telewizyjnych podała, że Palestyńczyk skontaktował się z redakcją i utrzymywał, że ma dwójkę zakładników. Zagroził też wysadzeniem ambasady w powietrze, jeśli nie otrzyma zgody na wyjazd z kraju. Mężczyzna oświadczył, że domaga się azylu i ochrony przed „mordercami syjonistami”, a także, że palestyńscy przywódcy, w tym Mahmud Abbas, „powinni umrzeć”.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook