Islamski zabójca z Fort Hood musi zgolić brodę

Nidal Hassan
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sędzia wojskowy w Teksasie zabronił majorowi Nidalowi Hassanowi, zabójcy z Fort Hood, występowania przed sądem, dopóki Hassan nie zgoli brody.

Sędzia Gregory Gross usunął Hassana z sali przełuchań wstępnych przed rozprawą, która ma się rozpocząć 20 sierpnia. Sędzia już wcześniej ostrzegł Hassana, że jego broda narusza regulamin wojskowy. Dopóki się nie ogoli, Hassan będzie uczestniczył w przesłuchaniach siedząc w innej sali, za pośrednictwem wewnętrznej telewizji.

Obrońca oskarżonego, pułk. Kris Poppe powiedział, że jego klient zapuścił brodę jako „szczery wyraz” jego islamskiej wiary oraz dlatego, że ma „przeczucie, iż wkrótce umrze”. Adwokat złożył odwołanie od decyzji sądu, w oparciu o względy religijne.

Nidal Hassan

Przypomnijmy, że większość głównych mediów w USA, a także przedstawiciele władz, zaprzeczali zaraz po zamachu jakoby akcja Hassana związana była z islamem.

Hassan, psychiatra wojskowy w bazie Fort Hood, w 2009 roku zastrzelił 13 żołnierzy, krzycząc „Allachu akbar”. Grozi mu kara śmierci.

PJ

Źródło: http://www.huffingtonpost.com/2012/06/08/nidal-hasan-fort-hood-shooter-beard-court-hearing_n_1581790.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze