Islamski sędzia czuje się zagrożony przez posągi

Posąg w Air Itam
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Posągi przed hinduską świątynią w Batu Caves oraz buddyjską świątynią w Penang, w Malezji, znieważają islam, oznajmił emerytowany sędzia Datuk Mohd Noor Abdullah

Posąg w Air Itam
Posąg w Air Itam

 

 

 

 

 

 

 

„Takimi wielkimi posągami pokazujecie, że wasza religia jest wszechmocna i potężna”, powiedział sędzia w wywiadzie dla portali Malay Mail Online oraz Bernama, odnosząc się do wysokiego na 42,7 metra posągu Murugana, hinduskiego boga wojny, w Selangorze. Odwołując się do konstytucji Malezji, według której islam jest religią państwową, Abdullah upierał się, że islam stoi ponad innymi wiarami. „Kiedy niemuzułmanie budują tak wielkie bóstwa, rani to uczucia ludzi”, stwierdził. „Niemuzułmanie mają wolność wyznania, ale z tej wolności muszą korzystać tak, żeby muzułmanie nie czuli się zagrożeni”.

Sędzia skrytykował również 30-metrowy posąg Kuan Yin, bogini współczucia, przed buddyjską świątynią w Air Itam. „Islam zakazuje podobizn bogów, ale wy pozwoliliście sobie na posąg Buddy w naszym kraju. To nie jest zgodne z islamem, ale jeśli go zakryjecie, można się na to zgodzić”, powiedział.

ND, na podst. Xxxxx, źródło: https://sg.news.yahoo.com/huge-hindu-buddhist-statues-against-islam-ex-judge-100700903.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze